entropia | KOSZMAR

fot.1 M.J.

 
 
 
 

spotkanie 23.03.10 fot. A.Rerak

 
 
 
 
 
 
 
 

VIII spotkanie autorskie z cyklu "Szczyt Formy"

Olaf Brzeski

KOSZMAR | THE NIGHTMARE

spotkanie autorskie | pokaz | artist's talk | screening

23.03.2010 godz. 19:00 | wtorek

tuesday, 23 march 2010, 7:00 PM

wstęp wolny | admission freeProwadzenie: Martyna Woźnica
Koordynacja cyklu: Karolina Freino
Olaf Brzeski. Absolwent wrocławskiej ASP. Rzeźbiarz, autor instalacji i filmów eksperymentalnych. Zadebiutował wygraną w konkursie na pomnik Pomarańczowej Alternatywy. W 2009 roku nominowany do konkursu "Spojrzenia".
Sztuka Brzeskiego opiera się na surrealistycznych wizjach, które wciela w życie na taśmie filmowej, w postaci trójwymiarowych rzeźb oraz realizacji przestrzennych. Komentarze Brzeskiego na temat jego prac nie tyle stanowią autorską interpretację, co fantastyczne historie, które jego realizacje mają ilustrować, a raczej uwiarygadniać. W ten sposób Brzeski tworzy nowe światy i powołuje do życia ich niecodziennych mieszkańców.

Karol SienkiewiczMotyw katastrofy otwiera pozytywne możliwości. Destrukcja to kontrapunkt do pełni, porządku. Uzupełnianie się. Moje ceramiczne rzeźby - rozbite, potłuczone, rozlane - stają się równocześnie formami pełnymi, doskonałymi, dopracowanymi. Każda moja rzeźba czy instalacja jest równocześnie w 100 procentach negatywna i w 100 procentach pozytywna.

Olaf Brzeski_____________

Szczyt Formy to cykl otwartych spotkań autorskich z uznanymi artystami młodego i średniego pokolenia zajmującymi się szeroko pojętymi działaniami przestrzennymi. Jest wspólną inicjatywą Koła Naukowego Forma przy Katedrze Rzeźby ASP we Wrocławiu oraz Galerii Entropia. Spotkania pomyślane są jako autorskie prezentacje dające artystom możliwość bezpośredniej prezentacji swojej sztuki bez żadnej mediacji, studentom zaś [i reszcie publiczności] osobistego kontaktu z artystami, a także zapoznania się z żywym procesem twórczym czy problemami istnienia na współczesnym rynku sztuki.