entropia | WYTWORY Z TIK TOKA I TINDERA
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

20 Biennale Sztuki Mediów WRO 2023 | Treści wymienialne

WYTWORY Z TIK TOKA I TINDERA

wystawa | exhibition

Robert Mainka, Karolina Wojtas


10.05 - 26.05.2023

otwarcie: 10.05.2023 godz. 12:00 | środa

opening: wednesday, 10 may 2023, 12 PM

wstęp wolny | admission free_______________

Wystawa czynna od 10.05.2023 godz. 12:00
Otwarcie: 11.05.2023 godz. 19:00
program WRO Media Art Biennale
https://wro2023.wrocenter.pl/program/

Uwaga: w weekend otwarcia działamy jak codzień w godz. 12:00—18:00
Poniedziałek 15.05, wtorek 16.05 Galeria nieczynna.
W Noc Muzeów /sobota 20.05./ jesteśmy otwarci w godz. 15:00—22:00
W poniedziałek 22.05. Galeria nieczynna

_______________

wydarzenie fb
https://www.facebook.com/events/6040876832628303/6040876842628302/?active_tab=about

_______________


Robert Mainka
MAINKAMONY

instalacja, tiktoki, obiekty, aplikacja, 2023

Poszeruj je wszystkie!

Mainkamony – są pewnego rodzaju powrotem do dzieciństwa. Przedstawiają postacie tworzone przez autora w wieku 8-10 lat, które stały się bohaterami animacji i vlogów na platformie TikTok na kanale MainkaTV.

Robert Mainka – polski malarz i fotograf. Absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi. Prowadzi popularny kanał w serwisie TikTok – MainkaTV. Stwórca Mainkamonów. Robert Mainka już jako kilkuletni chłopiec tworzył Mainkamony. Powstała nawet cała ich encyklopedia. Zaczynał od fotografii. Wczesne prace fotograficzne wykorzystywały motywy czerpane z doświadczeń wewnętrznych takich jak nagłe wizje, obrazy pochodzące z medytacji oraz snu. Pierwotnym zapisem motywów do sfotografowania był rysunek, co z biegiem lat rozwinęło pasję do malarstwa. Jest laureatem prestiżowego konkursu reGeneration3, organizowanego przez Musée de l’Elysée w Lozannie (Szwajcaria). Wystawiał m.in w: CSW Zamek Ujazdowski (Warszawa), MWW (Wrocław), MOCAK (Kraków), Galeria Wschodnia (Łódź), Fotofestival (Łódź).


_______________


Karolina Wojtas
KRÓTKA I ŻAŁOSNA HISTORIA MIŁOSNA

zestaw fotografii na kartach do gry, 2023

Zmatchowaliśmy się, umówiliśmy i spotkaliśmy. Koleś całkiem spoko – miły, rozmowny, zabawny. Przyjemna historia miłosna, co?


Widzicie tego zioma na zdjęciach? To moja randka z Tindera! Zmatchowaliśmy się, umówiliśmy i spotkaliśmy. Koleś całkiem spoko – miły, rozmowny, zabawny. Przyjemna historia miłosna, co? Chłopak się nawet zakochał. Ale nie we mnie, tylko w chłopaku z mojej uczelni, którego nigdy nawet nie spotkał. Widział tylko jego foty na tinderze i instagramie.

Ale miłość nie mogła rozkwitnąć, bo ukochany mojej randki nie odpisał mu na ani jedną wiadomość. Zatem moja randka musiała zawalczyć o tę miłość! Plan był prosty. Musi mieć po prostu na tyle zajebiste foty na tinderze, żeby zwrócić uwagę swojego crusha. Wtedy crush zakocha się w nim, będą mieli ślub itd. A kto mógłby mu zrobić zdjęcia? Ja.

Zatem zdjęcia, które widzicie, zostały stworzone, aby moja randka z Tindera mogła rozkochać w sobie chłopaka, który mu nie odpisuje na wiadomości. Witajcie w moim życiu.

Kibicujecie mu i jego walce o miłość? Moja matka nie. Moja matka nie widzi w niczym problemu i chce, żeby on został moim mężem. Da mu nawet thermomiksa, jeśli się zdecyduje…

Karolina Wojtas jest fotografką, studiuje w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi oraz w czeskim Instytucie Twórczej Fotografii w Opavie. Dwukrotna laureatka stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pokazywała swoje prace między innymi na wystawach w Wiedniu, Bratysławie, Pekinie, Kopenhadze, czy Amsterdamie gdzie wygrała konkurs ING Unseen Talent Award 2019. Otworzyła swoje własne muzeum w rodzinnej wsi na Podkarpaciu.

_______________