entropia | MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ANIMACJI kontynuacja | Polska,Japonia, Korea, Indie, Bułgaria
 
 
 
 
 
 
 
 
 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ANIMACJI kontynuacja | Polska,Japonia, Korea, Indie, Bułgaria | INTERNATIONAL ANIMATION DAY continued | Poland, Japan, Korea, India, Bulgaria

pokazy filmowe | screenings

14 - 15.12.

wstęp wolny | admission freeSerdecznie zapraszamy do Galerii Entropia na kontynuację obchodów Międzynarodowego Dnia Animacji. MDA opiera się na idei swobodnej wymiany i stwarza okazję do prezentacji dokonań animacji z danego kraju i całego świata bardzo szerokiej publiczności.
Wrocławskie obchody MDA odbywały się w Galerii ENTROPIA w dniach 28-30.10.2009.Tłumnie zgromadzona publiczność świętowała MDA uczestnicząc w pokazach filmów autorów wrocławskich oraz czołówki krajowej, a także animacji z Węgier i Portugalii. Ze względu na remont kamienicy, w której mieści się Galeria, część pokazów musiała zaczekać na termin późniejszy. Obecnie odnowiona i umocniona Galeria zaprasza na drugą, potężną dawkę animacji i zarazem kontynuację obchodów MDA.
W dwudniowym programie wiele godzin projekcji najnowszych filmów animowanych z warszawskich uczelni i studiów oraz z dalekich i bliższych krajów: Japonii, Korei, Indii i Bułgarii.

Program:

14.12.2009 (poniedziałek) godz.17.00
projekcje:
MŁODA WARSZAWSKA ANIMACJA (czas: 75 min.)
ASIFA JAPAN vol.1 i vol.2 (czas: 90 min.)

15.12.2009 (wtorek) godz. 17.00
projekcje: WARSZAWSKIE STUDIA ANIMACJI PRZEDSTAWIAJĄ (czas: 75
min.),
ANIMACJE KOREAŃSKE, INDYJSKIE i BUŁGARSKIE (czas: 105 min.)W 2002 roku ASIFA, Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego, proklamowała 28 października Międzynarodowym Dniem Animacji, upamiętniając zarazem datę pierwszego publicznego pokazu animacji Emile Reynauda w Paryżu w roku 1892.
W imprezie corocznie bierze udział blisko 50 krajów z całego świata, zarówno członków Stowarzyszenia ASIFA, jak i sympatyków sztuki animacji. Polski program tegorocznych obchodów MDA - przygotowany przez ASIFA Poland we współpracy ze studiami filmowymi, szkołami wyższymi i instytucjami kultury - był niezwykle bogaty. Z tej okazji w pięciu miastach - w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu - pokazy filmowe trwały niemal tydzień, zawierając zestawy przygotowane przez kuratorów z tych miast oraz innych ośrodków Polski i Europy, a także filmy z pięciu kontynentów włączone w obieg międzynarodowej wymiany.
Wrocławskie obchody MDA odbywały się w Galerii ENTROPIA, która energicznie propaguje sztukę tworzenia ruchomych obrazów organizując spotkania autorskie ze znakomitościami polskiego filmu animowanego, projekcje i wykłady poświęcone historii tego gatunku, a nade wszystko od z górą dwudziestu lat prowadząc warsztat filmu animowanego dla dzieci o nazwie Dziecięca Wytwórnia Filmowa.