entropia | SAMPLOWANIE WIRUSA
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Roman Bromboszcz

SAMPLOWANIE WIRUSA | VIRUS SAMPLING

wydarzenie z pogranicza literatury, muzyki elektronicznej i mody | an event on the border of literature, electronic music and fashion

06.10.2022 godz. 18:00 | czwartek

thursday, 06 october 2022, 6:00 PM

wstęp wolny | admission free____________

wydarzenie fb
https://www.facebook.com/events/818427209335338/?ref=newsfeed
____________Samplowanie wirusa to wydarzenie z pogranicza literatury, muzyki elektronicznej i mody. Tytułowy wirus to ostatnia z wydanych przez Romana Bromboszcza książek pod tytułem [to]. Za sprawą intermedialnych połączeń przechodzi ona w grę planszową i modowe akcesoria. Nośnikiem są tutaj memy, które autor określa mianem aforyzmów nawiązując do filozoficznej tradycji od Heraklita, poprzez Fryderyka Nietschego, aż po Jacquesa Derridę. Na wydarzenie składać się będą sonifikowany pokaz biżuterii utworzonej z tekstów, rozmowa z artystą prowadzona przez Marcina Czerwińskiego oraz prezentacja wybranych utworów wraz z towarzyszeniem pętli dźwiękowych.

____________

Roman Bromboszcz – pisarz, artysta, kompozytor zainteresowany stykiem między techniką i kulturą, a wartościami, doświadczeniami i emocjami. Wśród napisanych przez niego książek znajduje się między innymi Hz (2011) pomyślana w duchu komplementarnych liberatury i cyberpoezji. Wystawiał swoje prace na wielu wystawach, w tym, w Niemczech, na Słowacji i we Francji. Wśród jego albumów znajduje się The Ruins of Azkaban (2020) utrzymany w atmosferze fantastyki naukowej i horroru.

____________


Zdarzenie z udzialem: Marcina Czerwińskiego, Katarzyny Lisowskiej, Victora Ficnerskiego
dokumentacja: Mariusz Jodko, Andrzej Rerak