entropia | Maszyna zen_online

>>> o n l i n e

Neo Christopher Chung

Maszyna zen_online | Zen Machine_online

interakcja ze sztuczną inteligencją | interaction with artificial intelligence (AI)

dostępność od 24.03.2021

available from 03/24/2021

wstęp wolny | admission free"Maszyna zen" teraz w wersji online. Zapraszamy do interakcji, zadawania pytań, dzielenia się tym doświadczeniem i traktowania tej aplikacji także jako instrumentu dźwiękowego.

Zen Machine
https://ncchung.com/zenmachine
hasło / password: entropia
wejście na dole strony / entry at the bottom of the page

________


Zen Machine

Zen Machine to medytacyjna instalacja audiowizualna, która odpowiada na pytania publiczności. Wyszkolona na dużym zestawie tekstów buddyzmu zen, sztuczna inteligencja (AI) bada sfery egzystencjalne i duchowe. Nagrania dźwiękowe z natury, świątyń i orientalnych instrumentów są (prze)tworzone generatywnie w czasie rzeczywistym, co w rezultacie daje rozwijający się, hipnotyczny pejzaż dźwiękowy.

W tym interdyscyplinarnym projekcie badam związki między sztuczną inteligencją, filozofią umysłu i duchowością. Ponieważ koany (paradoksalne dialogi używane jako narzędzie medytacyjne) mogą być rozumiane tylko przez chętnych uczniów i postrzegane jako subtelne wezwania do przebudzenia, nasze postrzeganie odpowiedzi Zen Machine - i szerokich algorytmów AI - zależy od naszego stanu umysłu. Jeśli tak, to czy sztuczna inteligencja byłaby w stanie pomóc w naszym dążeniu do oświecenia?

N.Ch.C.