entropia | 4'32'' (sic!) kwarantanny!

#entropiawdomu

Dominik Podsiadły

4'32'' (sic!) kwarantanny!

transmisja on-line | on-line transmission

24.04.2020 godz. 12:00 | piątek

friday, 24 april 2020, 12:00 PM

wstęp wolny | admission freeon-line
facebook
https://www.facebook.com/events/3108879085810141/
zakładka: Dyskusja

______________

Sensacja!! Artyści go nienawidzą! Zobacz co porabia jeden z nich na kwarantannie! Na żywo!
______________


Izolacja i kwarantanna dzieją się jakby poza czasem. Środa myli się z sobotą, wtorek z poniedziałkiem. To wyjątkowe doświadczenie w naszej historii może być pretekstem dla wielkich tekstów, obrazów czy partytur. To trudny czas dla artystów. Pojawiają się oczekiwania, że powstaną dzieła o wymiarze egzystencjalnym czy uniwersalnym, że powstanie coś tak genialnego jak 4’33 Cage’a.

W moim „ 4’32 kwarantanny” niczego nie wymyślam, zajmuję się rzeczami mało istotnymi, koncentruję się na swoich przyjemnościach, na własnej osobie i - co najważniejsze - na swoim telefonie. Tymczasem zarejestrowane przypadkowo dźwięki, łamią egotyczny plan. Nie tylko przypominają, że „cisza nie istnieje, wszystko jest muzyką”, ale nie dają zapomnieć o pewnych niezmiennych etapach życia człowieka i społeczeństwa.

______________

Dominik Podsiadły (1967, Wrocław) jest artystą multidyscyplinarnym działającym na styku sztuki internetowej i klasycznych rodzajów twórczości, miejskim aktywistą i niezależnym kuratorem. Funkcjonuje artystycznie od lat 80. Zaczynał od spontanicznych performerskich działań w grupie parateatralnej „Kwartet Horyzontalny” (wspólnie z Arturem Szczepaniakiem i Bartłomiejem Anczykiem), był też aktywny w ścisłym kierownictwie Pomarańczowej Alternatywy przy planowaniu jej happeningów. W latach 90. współtworzył grupy artystyczne, m.in.: „Neue Gotik Art”, „JUJU HOUSE”, „Der Tod” (razem z Dariuszem Stawskim i Robertem B. Liskiem). Brał udział w wielu polskich i zagranicznych wystawach i festiwalach. Część jego prac z lat 90. została zakupiona do kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Od początku obecnego wieku działa indywidualnie, jako artysta i niezależny kurator. W 2014 opracował i zaczął realizować we Wrocławiu koncepcję międzynarodowego biennale sztuki cyfrowej „#nfcdab - Komunikacja Bliskiego Zasięgu Uderzenie Sztuki Cyfrowej” na urządzenia bezprzewodowe (smartfony, tablety czy routery WiFi). Biennale to prezentowało dotychczas prace ponad 80 artystów cyfrowych z całego świata. Projekt „#nfcdab” od 2018 jest również realizowany w wielu europejskich miastach miedzy innymi w Amsterdamie, Walencji, Dusseldorfie, a wkrótce odbędzie się w berlińskim Leise Park. W 2019 został zaproszony, jako kurator, do realizacji wrocławskich pokazów międzynarodowego projektu „The Wrong - Biennale Nowej Sztuki Cyfrowej”.
______________