fot. Mariusz Jodko, Andrzej Rerak

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Barbara Kaczmarek

HISTORIE SZTUKI | O motywach, sztuce, pamięci, podobieństwach i różnicach, i namiętności do form

wystawa obrazów | prezentacja zdjęć | spotkanie performatywne

03.03 - 13.03.2020

otwarcie: 03.03.2020 godz. 18:00 | wtorek

opening: tuesday, 03 march 2020, 6 PM

wstęp wolny | admission free____________

Zaczęło się od pragnienia namalowania dla siebie obrazu Giorgia de Chirico. Ale były i inne początki: ciekawość przygód wyobraźni, podróże, zdjęcia, doświadczanie siebie i innych poprzez obrazy, formy i kolory.
Autorka wydobywa porzucone w cyfrowej otchłani zdjęcia i próbuje przywrócić zanotowane wrażenia. Oko – ręka – oko i od nowa, aby ponownie przekroczyć granicę między światem cyfrowym a materialnym. I zobaczyć co się wydarzy.

Na wystawie zobaczymy swoisty malarski pamiętnik z podróży poprzez meandry sztuki europejskiej pełen motywów architektonicznych, detali i sytuacji, które zarejestrowane przez czujne oko a następnie wywołane z podręcznej pamięci układają się w fascynującą sekwencje obrazów.

Barbara Kaczmarek jest artystką, graficzką i projektantką książek, twórczynią książek autorskich. Studiowała projektowanie graficzne i grafikę artystyczną w Krakowie i we Wrocławiu. Pracuje w Instytucie Grotowskiego; projektuje jego identyfikację wizualną oraz druki i książki. Jako graficzka współpracuje także z wieloma instytucjami kulturalnymi. Od czasu do czasu organizuje wystawy swoich obrazów, grafik, książek, zdjęć.
____________