entropia |
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

audio_entropia_007

Herman Müntzing, Johannes Bergmark,

performance dźwiękowy | koncert | sound performance | koncert

20.03.

wstęp wolny | admission freeHerman Müntzing, absolwent Królewskiej Akademii Muzycznej w Sztokholmie od późnych lat 80 udzielał się jako basista w zespołach jazz-rockowych. W latach 90 ewoluował stopniowo w kierunku muzyki eksperymentalnej i improwizowanej pogłębiając swoje zainteresowania w obszarze sztuki dźwięku. Współpracował m.in. z Eugene Chadbournem, Martinem Küchenem, Stenem Sandellem, Philem Mintonem.
Obecnie interesuje go przestrzeń między dźwiękiem, szumem i muzyką. Używa różnego rodzaju obiektów i przedmiotów wydających dźwięk /kawałki drewna, blachy, kamiene etc. /i konstruuje nietypowe instrumenty 12 strunowy /flexichord/. W połączeniu z elektroniką stwarza to swoistą przestrzeń poszukiwań i charakteryzuje jego estetykę zbieżną z tradycją Cageowską.
W 2007 roku wydał płytę DECONSTRUCT / Creative Sources Records

Johannes Bergmark jest improwizatorem i kompozytorem studyjnym, poetą teksto-dźwiękowym jak również konstruktorem instrumentów. W 1996 roku w Niemczech zdobył tytuł wykwalifikowanego konstruktora pianin, jednak zajmuje się głównie wymyślaniem i tworzeniem nowych instrumentów oraz działalnością performerską.
Performances z użyciem tych instrumentów są nastawione czasem w mniejszm stopniu na muzkę, a bardziej na działanie w zakresie sztuki performance. Jest także twórcą muzycznych instalacji oraz rzeźb, niektóre z nich np. Kaleidochord od 6 lat jest wystawiany w W.Brytanii, a rzeźba Veloncell Marcel, która po wystawie w muzeum w Danii została podarowana i wystawiona w Blue Sun Contemporary Art Studio & Center w Ułan Bator w Mongolii. http://bergmark.org

Nano, performerka, surrealistka i sceptyczka oscyluje między różnymi obszarami i mediami starając się unikać wszelkiej klasyfikacji. Zajmuje się tworzeniem environments dźwiękowych, kolaży i obiektów. Kooperuje ze wszystkimi, którzy są gotowi na podjęcie ryzyka eksperymentu w obszarze sztuki i poza nią.