entropia | TIFF OPEN: WYRÓŻNIENIA

fot. Andrzej Rerak

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

TIFF Festival

TIFF OPEN: WYRÓŻNIENIA

wystawa | exhibition

wystawa trwa od 4.09 do 28.09.2019

exhibit 2019ion open from 4 September till 28 September

wstęp wolny | admission free_____________

Wystawa czynna
pon.–pt. 13:00–19:00 | sob.–nd. nieczyne
Uwaga: 7–8.09. /sob.-nd./, 13:00–19:00
9.09, 16.09 nieczynne
28.09 /sobota/, 13:00–19:00

opieka kuratorska: Maciej Bujko, Mariusz Jodko

_____________


WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:

4.09, 16:00
Senior Art Walk po wystawie TIFF Open: Wyróżnienia
https://www.facebook.com/events/2440218939390199/

5.09, 17:00
Otwarcie wystawy TIFF Open: Wyróżnienia
_____________


W tym roku wyjątkowo rozbudowujemy naszą otwartą sekcję konkursową TIFF Open. Pierwsze w historii wyróżnienia w ramach TIFF Open to zbiorowa wystawa zawierająca prace Edyty Jabłońskiej "Shadows", Piotra Karpińskiego "Let’s Talk about Life & Death Darling" oraz Mateusza Kowalskiego "Displacement". Prezentowane w Galerii Entropia projekty nawiązują do tematu głównego tegorocznego festiwalu – Światy.

Jury w składzie: Anna Mituś, Maciej Bączyk, Maciej Bujko oraz Krzysztof Pacholak zdecydowało, by z nadesłanych zgłoszeń poza wybraniem laureatów corocznego konkursu TIFF Open, przyznać wyróżnienia dla trzech projektów:

Edyta Jabłońska, Shadows

Jeśliby przyjąć, iż zastana rzeczywistość jest wytworem naszej wyobraźni, a ludzkie emocje są niekompatybilne do wydarzeń, relacji to można zaryzykować stwierdzeniem, iż żyjemy wybiórczo (uwarunkowani genetycznie czy środowiskowo) tym samym nie doświadczając istoty ,,prawdziwego” bytu. Projekt "Shadows" składa się z dwóch tomów publikacji gdzie skaner potraktowany jest jako medium, a uwzględnione w cyklu obrazy pochodzą z kontenerów przeznaczonych do utylizacji śmieci.

Piotr Karpinski, Let’s Talk about Life & Death Darling

"Moja praca dotyczy życia i śmierci. To, co zawsze stoi za obrazem, to myśl. Myśli, które stoją za fotografiami to moje fascynacje, lęki i obawy związane z istnieniem i jego zakończeniem. Oglądanie „Siódmej pieczęci” Bergmana było główną inspiracją i powodem zaistnienia tej serii. Jak obrazować śmierć? Sposób działania szwedzkiego reżysera skłonił mnie do poszukiwania własnej odpowiedzi. Projekt rozwinął się z fikcji w fotografowanie rzeczywistości, gdy śmierć zapukała do drzwi mojego domu".

Mateusz Kowalski, Displacement

Displacement, z języka angielskiego oznaczający przemieszczenie, jest cyklem fotograficznym, który realizuje już od kilku lat. Stanowi on przede wszystkim próbę poszukiwań autorskich rozwiązań formalnych w kontekście fotografii krajobrazowej. Z drugiej strony jest to poszukiwanie mojego świata. Świata, który pozwala mi znaleźć własny rytm dyktowany siłami natury. W pewnym stopniu cykl ten jest trochę „filmem drogi”, ponieważ wszystkie fotografie są wynikiem podróży, zarówno w rozumieniu klasycznym jak również wewnętrznej. Podróży, która jest ciągłym poszukiwaniem i zawsze prowadzi mnie w kierunku północy, głównie do surowych krajobrazów, które działają oczyszczająco.


________

http://tiff.wroc.pl/pl/


organizator/organizer: TIFF Collective
współfinansowane przez / cofinansed by: Gmina Wrocław
partnerzy/partners: BWA Wrocław, OP ENHEIM, Strefa Kultury Wrocław, Galeria Entropia, IP Group / IP Studio, Holy-Art, Ramdecor, EIDO TECH, Drukarnia Raster, Thinkpink Gang, Kino Nowe Horyzonty, Centrum Sztuki WRO / WRO Art Center, HART - Hostel & Art, OKIME Studio, Szkoła Filmowa w Łodzi / PWSFTviT, Galeria Szara, Be Together - integracja i sztuka, Fundacja Art Transparent, Muzeum Współczesne Wrocław, Miejsce przy Miejscu 14, Jerzy Wypych, Wyspa Tamka, Urban Garden Wrocław, Czuła jest noc, Recepcja, Szynkarnia - local food & multitap, Pochlebna
patroni medialni/media partners: Trójka - Program 3 Polskiego Radia, TVP3 Wrocław, Going., empik bilety, NOTES.NA.6.TYGODNI, Radio RAM, Fresh From Poland, Fotopolis.pl, Digital Camera Polska, SwiatObrazu.pl, dlaStudenta.pl