entropia | MIEJSCA ZAKRYTE pokaz, spotkanie autorskie
 
 
 

fot. Mariusz Jodko, Andrzej Rerak

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jacek Zachodny

MIEJSCA ZAKRYTE pokaz, spotkanie autorskie

07.02.2019 godz. 18:00 | czwartek

thursday, 07 february 2019, 6:00 PM

wstęp wolny | admission free…............

Zapraszamy w przestrzeń aktualnej wystawy na spotkanie z jej autorem, który wprowadzi w zakryte konteksty, tropy, inspiracje towarzyszące przedstawionym pracom.

…............

[...] Prace na wystawie poprowadzą powolną drogą w dół lub w górę w kierunku korzenia pamięci. Poprzez niemożliwe powroty do źródła, do puszczańskich ostępów dzieciństwa, alternatywnej rodziny i przyjaciół, kultu przodków, chwil słabości i rzeczy na co dzień zakrytych. [...] J.Z.

…............

Jacek Zachodny
Absolwent wrocławskiej ASP, studiował również Archeologię na Uniwersytecie Wrocawskim. W 2008 stypendysta Ministra Kultury. Jego prace znajdują się w kolekcjach publicznych / Dolnośląskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych we wrocławiu, Kolekcja Artystów w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie/. Tworzy instalacje, obiekty, prace wideo, zajmuje się performansem i działaniem w przestrzeni publicznej. Jest autorem wideo do spektakli teatralnych [m.in. do „Tęczowej trybuny” M.Strzępki i P.Demirskiego]. Podróżnik – w swoich pracach realizowanych m.in. w Azji porusza się w obszarach różnorodnych kultur i ich wzajemnych powiązań. Współpracuje i publikuje w artystycznym piśmie „Rita Baum”. Pracuje z twórcami niepełnosprawnymi fizycznie i umysłowo, współtworząc Galerie ArtBrut we Wrocławiu.