entropia | KOLEKCJA PRYWATNA
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

fot. Andrzej Rerak

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Aino Nebel, Tomasz Niedziółka

KOLEKCJA PRYWATNA | PRIVATE COLLECTION

wystawa | exhibtion

28.02 - 19.03.2019

otwarcie: 28.02.2019 godz. 18:00 | czwartek

opening: thursday, 28 february 2019, 6 PM

wstęp wolny | admission free____________

Aino Nebel i Tomasz Niedziółka z Kolonii i Wrocławia, prezentują swoje prace jako duet artystyczny w instalacji site specific. Zainspirowani wnętrzem galerii wybierają „Prywatną kolekcję” obiektów, zdjęć i rysunków, aby stworzyć splot uczuć i relacji między artystami i artefaktami, publicznością i intymnością pokoju, fikcyjną historią i teraźniejszością.

____________

Aino Nebel. Artystka pochodząca z Berlina, od siedmiu lat mieszka i tworzy w Kolonii. Studiowała na Uniwersytecie w Halle i Akademii Sztuk Pięknych w Dreźnie. Dyplom w 2002 roku w pracowni profesor Ulrike Grossarth. Zajmuje się rzeźbą i rysunkiem.

„Estetyka mojej sztuki to estetyka powstawania, procesu zmian i transformacji.”
ainonebel.de

Tomasz Niedziółka. W 2003 obronił dyplom we wrocławskiej ASP w pracowni profesor Krystyny Cybińskiej. Obecnie pracuje na macierzystej uczelni na stanowisku wykładowcy w Katedrze Mediacji Sztuki. Stypendysta MKiDN (2007). Zajmuje się rzeźbą, ceramiką, rysunkiem, fotodokumentacją.

„...nie podążam za ustalonym wcześniej kształtem, lecz na bieżąco szukam relacji pomiędzy kreowaną przestrzenią, a możliwościami dyktowanymi przez samo tworzywo.”
tomaszniedziolka.com

Od września 2017 wspólnie prowadzą okno wystawowe 'sevinc.pa' w pustostanie znajdującym się na tej samej ulicy co ich studio w Kolonii.____________

Aino Nebel and Tomasz Niedziółka from Cologne and Wrocław present their work as an Artistic Duo in a site specific installation. Inspired from the interior of the galery they choose their “Private Collection” of objects, fotos and drawings to create a weave of feelings and relations between artists and artefacts, audience and the intimity of the room, a fictional history and the present beeing.