entropia | MIEJSCA ZAKRYTE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

fot. Mariusz Jodko

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jacek Zachodny

MIEJSCA ZAKRYTE

wystawa | exhibtion

29.01 - 19.02.2019

otwarcie: 29.01.2019 godz. 18:00 | wtorek

opening: tuesday, 29 january 2019, 6 PM

wstęp wolny | admission freepokaz | spotkanie autorskie: 7.02.2019 godz. 18.00 | czwartek

fotorelacja z otwarcia: https://www.facebook.com/galeria.entropia/posts/1008222479367047?__tn__=-R


Czy wobec ilości informacji, natężenia wydarzeń na świecie, rewolucji i zmian klimatycznych jest jeszcze sens wkraczania w samego siebie, dłubania palcem w swojej tożsamości w poszukiwaniu własnego wstydu, wracania do ukrytych słabości i ran. Czy to kim jesteśmy jako jednostki ma jakiekolwiek znaczenie wobec, wydawałoby się, nieskończonego świata? Moje/twoje/wasze przeżycie i doświadczenie, ile waży i dlaczego tak mało? Może wybrać bezpamięć. Bezpamięć w epoce ładnych twarzy i odważnych, dobrych ludzi.
`
Prace na wystawie poprowadzą powolną drogą w dół lub w górę w kierunku korzenia pamięci. Poprzez niemożliwe powroty do źródła, do puszczańskich ostępów dzieciństwa, alternatywnej rodziny i przyjaciół, kultu przodków, chwil słabości i rzeczy na co dzień zakrytych.

Jacek Zachodny


…............

Jacek Zachodny
Absolwent wrocławskiej ASP, studiował również Archeologię na Uniwersytecie Wrocawskim. W 2008 stypendysta Ministra Kultury. Jego prace znajdują się w kolekcjach publicznych, takich jak Dolnosląska Kolekcja Zachęty, Kolekcja Artystów w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Tworzy instalacje, obiekty, prace wideo, zajmuje się performancem i działaniem w przestrzeni publicznej. Jest autorem wideo do spektakli teatralnych [m.in. do „Tęczowej trybuny” M.Strzępki i P.Demirskiego]. Podróżnik – w swoich pracach realizowanych m.in. w Azji porusza się w obszarach różnorodnych kultur i ich wzajemnych powiązań. Współpracuje i publikuje w artystycznym piśmie „Rita Baum”. Pracuje z twórcami niepełnosprawnymi fizycznie i umysłowo, współtworząc Galerie ArtBrut we Wrocławiu.