entropia | ŚWIETNY JERZY WALCZĄCY ZE SZTUKĄ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jerzy Kosałka

ŚWIETNY JERZY WALCZĄCY ZE SZTUKĄ

obiekty | instalacja | objects | installation

1-20.04.

wstęp wolny | admission freeŚWIETNY JERZY WALCZĄCY ZE SZTUKĄ
Prawdziwa sztuka zawsze Cię oszuka - twierdzi Kosałka trawestując słynne powiedzenie, słynnego wrocławskiego artysty Pawła J. Tym razem oszustwo dokona się w galerii Entropia, a na otwarcie swej wystawy artysta zaprasza w dniu 1 kwietnia, co grozi na przykład tym, że wystawa w ogóle się nie odbędzie, bowiem Kosałka lubi prowokować i jest znany ze swych przewrotnych działań.
Jedyne co opowiada o swoim zamiarze, że będzie to „site-specific”, czyli projekt przygotowany specjalnie dla Entropii z uwzględnieniem charakteru jej wnętrza.
Ryzykujesz! Przyjdź tylko wtedy, gdy się będziesz bardzo nudził i jeśli będzie ładna pogoda.


Jerzy Kosałka urodził się w 1955 r. w Będzinie. Absolwent wrocławskiej ASP w dziedzinie malarstwa. Współtwórca sukcesów Legendarnej Grupy Luxus. Artysta sztuk wizualnych uprawiający działalność interdyscyplinarną. Używa różnych mediów wykorzystując wszelkie techniki. Tworzy obiekty, buduje instalacje, nierzadko są to projekty robione do konkretnego miejsca. Działa w przestrzeni publicznej. Performens też nie jest mu obcy. Potrafi wyczarować złotą rybkę i zamienić Coca Colę w wino. Sporadycznie zajmuje się teleportacją. Wolne chwile zajmuje mu połykanie ognia i studiowanie smokologii.

www.kosalka.art.pl