entropia | MOŻE MA SENS TO CO NIE MA SENSU
 
 
 
 
 

fot. Mariusz Jodko, Andrzej Rerak

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

XXXI spotkanie autorskie z cyklu "Szczyt Formy"

Honorata Martin

MOŻE MA SENS TO CO NIE MA SENSU

spotkanie autorskie | artist talk

25.05.2018 godz. 18:00 | piątek

friday, 25 may 2018, 6:00 PM

wstęp wolny | admission freeprowadzenie spotkania: Jagna Nawrocka

__________

Honorata Martin. Urodzona w 1984 roku w Gdańsku. Malarka, performerka, artystka intermedialna. Studiowała malarstwo na ASP w Gdańsku, gdzie zrealizowała również aneks z intermediów. Laureatka licznych nagród artystycznych. Jej prace często testują wytrzymałość psychiczną i fizyczną, wymagają przekraczania barier, lęków i ograniczeń. Stają się wyzwaniem nie tylko dla samej artystki ale też widzów-uczestników jej działań. Twórczość Honoraty Martin, pomimo skupienia na obserwacji emocji, samej siebie i ludzi, staje się również sferą budowania relacji i więzi, przyjmując formę swoistej rzeźby społecznej.

Moje działania wynikają z długotrwałych przemyśleń na dany temat. Często sama nie rozumiem, „dlaczego” robię to, co robię, ale czuję, że powinnam wykonać właśnie takie gesty. Honorata Martin

Szczyt Formy to cykl otwartych spotkań autorskich z uznanymi artystami/kami młodego i średniego pokolenia, zajmującymi się szeroko pojętymi działaniami przestrzennymi. Cykl ten jest wspólną inicjatywą Koła Naukowego Forma przy Katedrach Rzeźby ASP we Wrocławiu oraz Galerii Entropia. Spotkania pomyślane są jako autorskie prezentacje dające artystom/kom możliwość bezpośredniego przedstawienia swojej sztuki bez żadnej mediacji, publiczności zaś osobistego kontaktu z artystami/kami, a także zapoznania się z żywym procesem twórczym czy problemami istnienia na współczesnym rynku sztuki.

Koordynacja cyklu: Karolina Freino

Projekt współfinansowany przez miasto Wrocław i Samorząd Studencki ASP im. E.Gepperta we Wrocławiu