entropia | CZŁOWIEK Z KAMERĄ i TRANS-WROCŁAW

CZŁOWIEK Z KAMERĄ i TRANS-WROCŁAW | MAN WITHE A MOVIE CAMERA AND TRANS-WROCLAW

pokaz przedpremierowy | spotkanie | pre-premiere screenings | meeting

29.12.2016 godz. 18:00 | czwartek

thursday, 29 december 2016, 6:00 PM

wstęp wolny | admission freeprzedpremierowa odsłona
filmowych projektów Galerii Entropia
w ramach programu Wrocław ESK 2016
29.12.2016 godz.18.00
_______

„Włodzimierz Kałdowski – człowiek z kamerą” i "TRANS-WROCŁAW czyli podróż z wiatrem i pod wiatr historii” to dwa projekty filmowe Galerii Entropia w ramach Wrocław ESK 2016, które intensywnie realizowaliśmy przez cały rok współpracując z artystami i sporą grupą dzieci i młodzieży podczas zajęć warsztatowych.

Oba projekty dają wgląd w historię Wrocławia i przybliżają jego obraz w różnych okresach czasu, ale czynią to w odmienny sposób.

„Włodzimierz Kałdowski – człowiek z kamerą” to publikacja składająca się z DVD i bookletu zawierająca wiele unikatowych, dokumentalnych materiałów filmowych z Wrocławia. Zostały one zrealizowane na taśmie 16 mm przez pana Włodzimierza Kałdowskiego w latach 1956-1981.

"TRANS-WROCŁAW czyli podróż z wiatrem i pod wiatr historii” to film animowany będący efektem wielomiesięcznej pracy kilkorga wrocławskich artystów z udziałem dzieci i młodzieży. Przedstawia on 1000 letnią historię Wrocławia poprzez zdarzenia i postaci ze świata kultury, sztuki i polityki, które związane były z naszym miastem.

Towarzyszące płytom DVD booklety stanowią istotne dopełnienie prezentowanych historii. Pierwszy z nich przybliża sylwetkę Włodzimierza Kałdowskiego, tytułowego „człowieka z kamerą”, fotografa i filmowca o nieprzeciętnej biografii, który tuż po wojnie przyjechał do Wrocławia i od tego momentu stale dokumentował to miasto.
Z kolei booklet do "TRANS-WROCŁAW" odsłania kulisy realizacji filmu przytaczając także imponująco długą listę obsady filmowej (ponad 50 postaci) i jeszcze dłuższą listę twórcow i uczestników projektu.

Prezentacja będzie dobrą okazją do wspólnej zabawy w rozpoznawanie miejsc i postaci pojawiających się w obu filmach.

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Kaczorowska, dziennikarka Gazety Wrocławskiej.


JUŻ WKRÓTCE

13.01.2017 wystawa TRANSWROCŁAW w Galerii Entropia
oraz kinowe premiery w Kinie NH:
17.01.2017 o godz. 20.00 - „Włodzimierz Kałdowski – człowiek z kamerą”,
18.01. 2017 o godz. 18.00 - "TRANS-WROCŁAW czyli podróż z wiatrem i pod wiatr historii”.

________

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016