entropia | MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ANIMACJI

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ANIMACJI | INTERNATIONAL ANIMATION DAY

pokazy | spotkania autorskie | screenings | artist's talks

28.10.2016 godz.17.00 i 18.00 oraz 3.11.2016 godz.17.00

28 October 2016 | 5 pm and 6 pm | 3 November 2016 | 5 pm

wstęp wolny | admission free____________________

28 października to Międzynarodowy Dzień Animacji - największe niekomercyjne święto filmu animowanego oparte na wzajemnej wymianie i komunikacji między twórcami i wielbicielami animacji. Ta data nie jest przypadkowa: tego dnia w 1892 roku w Grevin Museum w Paryżu, odbył się pierwszy publiczny pokaz animacji Theatre Optique Emile Reynauda. Z tej okazji na całym świecie odbywają się pokazy filmów animowanych, wystawy, seminaria i warsztaty koordynowane przez ASIFA - Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego we współpracy z grupami narodowymi. ASIFA Poland koordynuje obchody MDA na terenie Polski, a Galeria Entropia we współpracy z ASIFA International i ASIFA Poland organizuje je we Wrocławiu. Zapraszamy!

____________________

p r o g r a m

28.10.2016
godz.17.00
Program polski, 48 min
Tomasz Pilarski, Sylwia Caweł, Małgorzata Rżanek, Anita Kwiatkowska, Tomasz Popakul, Izabela Plucińska
godz.18.00
Program międzynarodowy
ITF Stuttgart / Festival of Animated Film, Stuttgart

Istniejący od 1982 roku Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ITFS w Stuttgarcie jest od lat wiodącym wydarzeniem filmowym w Niemczech i jednocześnie jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie animacji obejmując spektrum światowej produkcji animacji we wszelkich jej odmianach i obszarach - od gier i filmowych efektów wizualnych po architekturę, sztukę, design i widowisko rozrywkowe.
Stało się już tradycją, że co roku podczas Międzynarodowego Dnie Animacji prezentujemy filmy z ITFS nagrodzone w najważniejszych jego konkursach, przede wszystkim międzynarodowym oraz filmów dla dzieci.

BEST OF INTERNATIONAL COMPETITION
Program zestawu obejmuje najświeższe animacje (rocznik 2015) nagrodzone w konkursie międzynarodowym filmy z Chorwacji, Estonii, Holandii, Kanady, Korei, Niemiec, Nowej Zelandii, Rosji,USA, Wielkiej Brytanii. Zestaw odzwierciedla wielką rozmaitość technik, tematów i sposobów ich podejmowania przez współczesną animację - od animowanego dokumentu po swobodną autorską kreację.


3.11.2016
godz.17.00
ITF Stuttgart / Festival of Animated Film, Stuttgart
Program filmowy dla dzieci

BEST OF TRICKS FOR KIDS
Zestaw filmów animowanych dla dzieci nagrodzonych na ITFS w 2016 roku zawiera najświeższe produkcje filmowe (rocznik 2015) z wielu krajów: Francji, Hiszpanii, Izraela, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Węgier. Jest to wielobarwny mix pełnych polotu historyjek, w których kiełbaska zakochuje się w chlebie, robot podczas misji kosmicznej spotyka Obcego tęskniącego za wspólną zabawą, a młoda kózka uczy swego ojca poznawać nowe rzeczy w przyjemny sposób.


4.11.2016
godz.18.00
Eric Leiser
EKSPERYMENTALNE FILMY ANIMOWANE
EXPERIMENTAL ANIMATION FILMS
pokaz + spotkanie z artystą
screening + artist's talk
https://www.facebook.com/events/1736887566636741/
http://www.entropia.art.pl/view_news.php?id=447