entropia | KINO DWF

Animowany Dzień Dziecka

KINO DWF

instalacja | pokazy filmowe | installation | screenings

13:00 - 19:00

1 p.m. - 7 p.m.

wstęp wolny | admission free_________________

Pod skrótem DWF kryje się Dziecięca Wytwórnia Filmowa - warsztat filmu animowanego dla dzieci od nieomal 30 lat działający w Galerii Entropia pod opieką artystyczną Alicji Jodko.

1 czerwca, w Dniu Dziecka prezentowane będą filmy zrealizowane przez młodych twórców DWF, które bawią, zastanawiają, rozczulają ale też uczą i odsłaniają tajniki animacji. Zapraszamy widzów w każdym wieku!

DWF stwarza dzieciom okazję do wystąpienia w roli twórcy, do zmiany postawy z biernej i konsumpcyjnej na aktywną wobec otoczenia, kultury, mediów. Nie zakładamy, że każdy dzieciak stanie się w przyszłości twórcą filmów, mamy jednak nadzieję, że uwolni się od jałowego ślęczenia przed ekranami i monitorami, a w przyszłości będzie osobą twórczą, bardziej świadomą i wykształconą. A przy okazji powstają całkiem interesujące filmy....

Filmy DWF zostały uhonorowane wieloma nagrodami na festiwalach krajowych i zagranicznych, a także Złotym Medalem UNICA. Były prezentowane w dedykowanych im programach TV Kino Polska i TVP Kultura oraz w programie kinowym Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej a także, ostatnio na Festiwalu Musica Electronica Nova.