entropia | KONSTELACJA WROCŁAW
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Marek Straszak

KONSTELACJA WROCŁAW
CONSTELLATION WROCLAW

fotografie, dźwięki, instalacja | photography, sounds, installation

7-31.07

wstęp wolny | admission freeLudzie nie z tej ziemi - tak określiłbym postaci rzemieślników, przedstawicieli powoli zapominanych i odchodzących w przeszłość zawodów, których udało mi się odnaleźć na terenie Śródmieścia Północnego, królestwa wrocławskich starych kamienic popularnie zwanego Nadodrzem. A jednak materia z jaką ścierają się na co dzień jest jak najbardziej namacalna, warsztaty te służą bowiem jej przemianie. Tutaj derma się rozciąga, szkło pęka, pierze walcuje, a klej wtłaczany jest miedzy fleka a obcas. Każde z tych miejsc to planeta o swoistych, niesamowitych właściwościach, historii i topografii. Mikrokosmos, w którym do rzeczy podchodzi się w sposób szczególny. Rzemieślnik, z którego usług - niestety coraz rzadziej – korzystamy jest jej demiurgiem, dobroczyńcą, Konstelacja Wrocław powoli dogasa ustępując miejsca taśmowej produkcji, naprawom polegającym na wymianie towaru i konsumpcji.

9 ścieżek audio z nagraniami planetoidalnej materii dodatkowo ilustruje 9 fotografii zakładzików rzemieślniczych. Poduszkarz, Zegarmistrz, Szewc, Krawiec, Naprawa Maszyn do Szycia, Szklarz, Rymarz.

Marek Straszak


-----------------
Marek Straszak aka Kamyk
rocznik 1985

Studia na Wrocławskiej ASP(Fotografia) i FH Krefeld (Grafik Design) doprowadziły go do jednej z trzech najlepszych akademii sztuk pięknych w Europie - Berlińskiej UdK (Media Eksperymentalne). W czasie kilkuletniego procesu kształcenia zetknął się z takimi profesorami jak Wiesław Gołuch, Piotr Komorowski, Thomas Klegin, Silvia Beck, Joachim Sauter czy Heinz Emigholz.
Swoje prace prezentował m.in. na KAN Wrocław 2008, w Kazimierzu n. Wisłą, w CSW Zamek Ujazdowski Warszawa /"Miasto krótkich
filmów"./ Laureat konkursów: Art And Buisness - "Obraz roku 2007", TVP2 Dolina Kreatywna, Vj Contest 2007 Bochum (DE), festiwal Pestka Jelenia Góra 2009.
Spektrum jego działań obejmuje głównie sztuki multimedialne: animacje, instalacje interaktywne oraz wizualizacje.

http://www.myspace.com/vj_kmykTa strona wymaga zainstalowanego pluginu Flash w najnowszej wersji.