entropia | O PROTOTYPACH PRZESTRZENI SPOŁECZNYCH I SZTUCE

O prototypach przestrzeni społecznych i sztuce

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

XXIII spotkanie autorskie z cyklu Szczyt Formy

Łukasz Surowiec

O PROTOTYPACH PRZESTRZENI SPOŁECZNYCH I SZTUCE

26.02.2015 godz. 18:00 | czwartek

thursday, 26 february 2015, 6:00 PM

wstęp wolny | admission free



prowadzenie: Jakub Jakubowicz

_______________

Łukasz Surowiec. Urodzony w 1985 roku w Rzeszowie. Studiował w Akademiach Sztuk Pięknych w Krakowie i w Poznaniu oraz Universität der Künste w Berlinie. Jest twórcą obiektów, sytuacji oraz interwencji opartych na badaniach stosunków społecznych. Szuka działań skutecznych. Swoje prace w większości poświęca relacjom wobec grup wykluczonych lub zmarginalizowanych. Mieszka i pracuje w Bytomiu.
Podczas spotkania artysta zaprezentuje swoje najważniejsze prace z zakresu prototypowania relacji społecznych, m.in. Poczekalnię, Skup łez, Poziomicę. Na ich przykładzie omówi badawczy potencjał dzieł sztuki.

Szczyt Formy to cykl otwartych spotkań autorskich z uznanymi artystami młodego i średniego pokolenia, zajmującymi się szeroko pojętymi działaniami przestrzennymi. Cykl ten jest wspólną inicjatywą Koła Naukowego Forma przy Katedrze Rzeźby ASP we Wrocławiu oraz Galerii Entropia. Spotkania pomyślane są jako autorskie prezentacje dające artystom możliwość bezpośredniego przedstawienia swojej sztuki bez żadnej mediacji, studentom zaś (i reszcie publiczności) osobistego kontaktu z artystami, a także zapoznania się z żywym procesem twórczym czy problemami istnienia na współczesnym rynku sztuki.

Koordynacja cyklu: Karolina Freino

_________________


patronat medialny:
Kultura NatychMIASTOwa
http://kulturanatychmiastowa.pl/
https://www.facebook.com/kulturanatychmiastowa
Obieg
www.obieg.pl

_________________

Projekt dofinansowano ze środków m.Wrocławia