entropia | Jan Mioduszewski. Fabryka Mebli
 
 
 

fot. Mariusz Jodko, Andrzej Rerak

 
 
 
 
 
 
 
 
 

XXII Spotkanie autorskie z cyklu Szczyt Formy

Jan Mioduszewski. Fabryka Mebli

Prezentacja dokumentacji działań artystycznych z lat 2002-2014

13.01.2015 godz. ok. 18.30 | wtorek

tuesday 13.01.2015, 6.30 pm

wstęp wolny | admission free_________________


Jan Mioduszewski. Urodzony w 1974 roku. Studiował w PWSSP w Łodzi i ASP w Warszawie. Pracuje na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP. Współpracuje z galerią lokal_30. Zajmuje się malarstwem, instalacją, nieruchomymi performansami (termin artysty) i interwencjami w przestrzeni publicznej. Od 2002 wszystkie wystąpienia sygnuje nazwą Fabryka Mebli. Do mebli głownie też ograniczył pole reprezentacji, odwzorowując je realistycznie i poddając rozmaitym manipulacjom perspektywicznym. Ostatnio skupia się na performatywności obrazu - traktuje obraz malarski jako aktywny model powstający in situ, w trakcie performansu.

Mój mebel jest konsekwencją pojawienia się obiektu minimalistycznego. Myślę o minimalistach amerykańskich. Tani, popularny mebel nadaje się do tego wyjątkowo dobrze - przez swoją prostotę, grę kątów, linii i płaszczyzn w przestrzeni jest jak rzeźba Kobro. […] W 2002 roku namalowałem serię mebli. Pojawił się tytuł FABRYKA MEBLI. Tytuł poszedł na plakat, potem umeblowałem Galerię 3A... to już właściwie samo szło, jeśli jest taki obiekt, mebel, rzecz pochodzenia tajemniczego, to jak tu przygotowywać ekspozycję czy wieszać wystawę. Przesuwamy mebel, przenosimy mebel - w konsekwencji MEBLOWANIE GALERII. Niepostrzeżenie działalność rozwinęła się w skomplikowaną strukturę przedsiębiorstwa.
_________________

Szczyt Formy to cykl otwartych spotkań autorskich z uznanymi artystami młodego i średniego pokolenia, zajmującymi się szeroko pojętymi działaniami przestrzennymi. Cykl ten jest wspólną inicjatywą Koła Naukowego Forma przy Katedrze Rzeźby ASP we Wrocławiu oraz Galerii Entropia. Spotkania pomyślane są jako autorskie prezentacje dające artystom możliwość bezpośredniego przedstawienia swojej sztuki bez żadnej mediacji, studentom zaś (i reszcie publiczności) osobistego kontaktu z artystami, a także zapoznania się z żywym procesem twórczym czy problemami istnienia na współczesnym rynku sztuki.

koordynacja cyklu: Karolina Freino

_________________

foto:
W rzeczy samej_ olej na płycie mdf i płótnie, element mebla_59,5 x 83 cm_ 2014
Dzięki uprzejmości galerii lokal_30

_________________

patronat medialny:
Kultura NatychMIASTOwa
http://kulturanatychmiastowa.pl/
https://www.facebook.com/kulturanatychmiastowa
Obieg
www.obieg.pl

_________________

Projekt dofinansowano ze środków m.Wrocławia i Samorządu Studenckiego ASP Wrocław