entropia | ACROASIS
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

audio_entropia_021

Mieczysław Litwiński

ACROASIS | ACROASIS

performans dźwiękowy na głos, khmerskie piszczałki ken, altówkę, harmonium i kilka innych | sound performance for voice, Khmer khene pipes, viola, harmonium and some others...

09.01.2015 godz. 18:00 | piątek

friday, 09 january 2015, 6:00 PM

wstęp wolny | admission free_________________

Mieczysław Eligiusz Litwiński
- kompozytor, multiinstrumentalista i śpiewak. Ukończył kompozycję w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Wykonywał swoją muzykę w wielu krajach Europy, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Iranie. Pisze pieśni, muzykę kameralną, baletową i teatralną. Śpiewa i gra wiele rodzajów muzyki na rozmaitych instrumentach - klasycznych, ludowych i orientalnych (m.in. perskich i chińskich). Wielokrotnie nagradzany ("Bessie Award" 1989, "Kompozytor Roku" w ankiecie słuchaczy American Public Radio 1986). Występował na wielu scenach m.in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku, na Forum Trajana w Rzymie, w Muzeum Sztuki Współczesnej w Isfahanie. Śpiewał solo i w chórach - m. in. Novi Singers, The Harmonic Choir. Wykładał w New York University, The New School, New York Open Center, w Uniwersytecie Księcia Witolda w Kownie, Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat prowadzi też warsztaty głosu. Wykonuje swoje pieśni również w duecie "Sol et Luna", który koncertował w wielu krajach Europy oraz w Iranie. Duet śpiewa i gra również klasyczną muzykę perską, muzykę chińską oraz litewską.

Od wielu lat Litwiński gra muzykę improwizowaną i intuicyjną - był współzałożycielem grup Cytula Tyfun da Bamba Orkiester, Niezależnego Studia Muzyki Elektroakustycznej, od kilku lat współpracuje z grupą improwizujących kompozytorów - "Kawalerowie Błotni".

We współpracy z Projektem Terenowym Teatru Węgajty realizował w różnych polskich krajobrazach spektakl-wędrówkę "Missa Pagana" we własnej reżyserii i z własną muzyką.

6.01.2008 roku wraz z Sabą Krasoczko, Henrykiem Wańkiem i Jerzym Kosałką współtworzył zdarzenie "Trzej Magowie i Gwiazda w Entropii"
_________________

AUDIO_ENTROPIA | dźwięk w galerii
koncerty | działania | pokazy | instalacje

AudioEntropia to przestrzeń przeznaczona do działań, których podstawowym elementem jest dźwięk. Dźwięk wieloznaczny, przecinający różne media, dostępny w działaniu, geście lub instalacji. Jego granicę określa nasza wyobraźnia i prawa fizyki.

_________________

fot_1
Mieczysław Litwiński
TRZEJ MAGOWIE I GWIAZDA W ENTROPII
THREE MAGI AND A STAR AT ENTROPIA
Galeria Entropia 6.01.2008
video still: Mariusz Jodko

fot_2
David Sypniewski

_________________

patronat medialny:
Kultura NatychMIASTOwa
http://kulturanatychmiastowa.pl/
https://www.facebook.com/kulturanatychmiastowa
Obieg
www.obieg.pl

_________________

Projekt dofinansowano ze środków m.Wrocławia