entropia | EPIDEMIA ANIMACJI | Dziecięca Wytwórnia Filmowa & zespół Małe Instrumenty
 
 
 
 

EPIDEMIA ANIMACJI | Dziecięca Wytwórnia Filmowa & zespół Małe Instrumenty | ANIMATION EPIDEMIC | Children's Film Factory & Small Instruments group

pokaz z muzyką na żywo | Kino Warszawa | screening witk live music

18.10.2008 godz. 18:00 | sobota

saturday, 18 october 2008, 6:00 PM

wstęp wolny | admission freeprojekt współfinansowany przez:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Polskie Wydawnictwo Audiowizualne
Polski Instytut Sztuki Filmowej
Stowarzyszenie Filmowców Polskich
MakNite & Europejski Program "Kultura"

współpraca: Odra-Film
wsparcie techniczne: Ośrodek Postaw TwórczychEpidemia Animacji to wspólny projekt młodych twórców z Dziecięcej Wytwórni Filmowej i ich opiekunów artystycznych oraz muzyków z zespołu Małe Instrumenty. DWF z zaangażowaniem pracuje nad prawdziwymi "dorosłymi" filmami animowanymi, Małe Instrumenty z takim samym zaangażowaniem uprawiają prawdziwą muzykę, wykorzystując instrumenty dziecięcych rozmiarów. Różnica wieku to ponad 20 lat, ale cel ten sam - poszukiwanie szczerego i naturalnego przekazu skierowanego do publiczności w każdym wieku.
Efektem tej kooperacji jest multimedialne zdarzenie, w którym przenikają się filmy animowane, muzyka i dźwięki grane na żywo oraz działania z pogranicza różnych mediów.
Projekt realizowany w ramach obchodów 60-lecia polskiej animacji.

"Dziecięca Wytwórnia Filmowa" to nazwa warsztatu filmu animowanego dla dzieci działającego w Galerii Entropia we Wrocławiu od 1988 r. Jest to artystyczno-edukacyjny projekt Galerii i zarazem autorski projekt Alicji Jodko - założycielki, prowadzącej i opiekunki artystycznej DWF. Galeria Entropia jest miejską instytucją kultury finansowaną z budżetu Wrocławia.
Warsztat uczy dzieci realizacji filmów animowanych w ramach klasycznej techniki poklatkowej, zapoznaje je także z najciekawszymi dziełami tego gatunku, organizuje spotkania z wybitnymi postaciami polskiej animacji zapraszając na nie szerszą publiczność. Uczestnicy zajęć są przeważnie w wieku 6-14 lat. Filmy DWF prezentowane są na wielu festiwalach i były uhonorowane licznymi nagrodami i wyróżnieniami w kraju i za granicą. (m.in. OFAFA, Kraków, ReAnimacja, Łódź, OFFCinema, Poznań, AniFest, Trebon, JugendMedien, Berlin, Kids for Kids, Nikozja i Neapol)

więcej: http://www.entropia.art.pl/DWF/Warsztaty2.htm

Małe Instrumenty to grupa artystyczna koncentrująca się na poszukiwaniach dźwiękowych. Instrumentarium określające zakres tych brzmieniowych eksperymentów to wciąż poszerzający się zestaw profesjonalnych instrumentów niewielkich rozmiarów, dźwiękowych zabawek, kuriozalnych wynalazków muzycznych i całej masy drobnych przedmiotów wydających dźwięki. W ten sposób konstruowana muzyka eksponuje niepowtarzalny charakter barw, czasem piękny i kunsztowny, czasem zaskakujący i odkrywczy, a czasem ujawnia ułomności brzmienia i cieszy ograniczeniami. To oznacza, ze zespół zawsze staje przed koniecznością poszukiwania nowych rozwiązań.
Zespół zadebiutował w 2007 roku, podczas retrospektywy filmów Juliana Antonisza, koncertował na wielu festiwalach (m.in. Era Nowe Horyzonty, Wrocław, Audio Art, Kraków, Święto Kina Niemego, Warszawa, Tarnowska Nagroda Filmowa; spektaklem pt. "Elektrownia Dźwięku", zdobył główną nagrodę dla najlepszego wydarzenia Nurtu Off, podczas 29 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu)

więcej: http://www.maleinstrumenty.pl/