DZIECIĘCA WYTWÓRNIA FILMOWA PRZEDSTAWIA | CHILDREN'S FILM FACTORY PRESENTS

spotkanie | pokaz | meeting | screening

11.06.2008 godz. 18:00 | środa

wednesday, 11 june 2008, 6:00 PM

wstęp wolny | admission freeGaleria Entropia serdecznie zaprasza wszystkich wielbicieli animacji
na uroczystą projekcję jedynych w swoim rodzaju filmów animowanych realizowanych przez dzieci na zajęciach warsztatowych Dziecięcej Wytwórni Filmowej.

W programie prócz ponadczasowych hitów DWF znajdą się także rozmaite materiały, których realizację przerywamy na czas wakacji.

Gospodarzami pokazu będą dzieci tworzące filmy w DWF. Poczęstunek i napoje dla miłośników animacji w każdym wieku.
Zapraszamy!


Dziecięca Wytwórnia Filmowa to warsztat filmu animowanego dla dzieci w wieku szkoły podstawowej istniejący od 1985 roku i działający w Galerii Entropia we Wrocławiu. Jest to artystyczno-edukacyjny projekt Galerii i zarazem autorski projekt Alicji Jodko - założycielki, prowadzącej i opiekunki artystycznej DWF. Warsztat zapoznaje dzieci z rozmaitymi technikami animacji, najważniejszymi aspektami realizacji filmu, podstawami języka filmowego, a także z historią tego gatunku i dziełami artystów. Przede wszystkim jednak uczy i pomaga realizować filmy animowane oraz umożliwia dzieciom zaistnienie w roli twórców. Produkcje DWF były uhonorowane wieloma nagrodami na festiwalach krajowych (m.in. OFAFA w Krakowie, OKFA w Koninie, 1 MINUTA w Lesznie, OFFCINEMA w Poznaniu, REANIMACJA w Łodzi) i zagranicznych (m.in. ANIFEST w Treboniu/Czechy, KIDS FOR KIDS w Nikozji/Cypr, w Neapolu/Włochy, JUGENDMEDIENFESTIVAL w Berlinie/Niemcy, VIP - LISTEN UP! w Nowym Jorku/USA), a także najwyższym wyróżnieniem w dziedzinie filmu nieprofesjonalnego - Złotym Medalem UNICA. Filmy DWF były w ubiegłym roku wielokrotnie pokazywane w programie TVP Kultura.