entropia | ANACONDA. ŚLADY MIASTA CZYLI JAK NAWZAJEM SIĘ ZŻERAMY
 
 
 
 
 

Lech Twardowski

ANACONDA. ŚLADY MIASTA CZYLI JAK NAWZAJEM SIĘ ZŻERAMY

instalacja | | installation

28.03 - 18.04.2008

otwarcie: 28.03.2008 godz. 19:00 | piątek

opening: friday, 28 march 2008, 7 PM

wstęp wolny | admission freeLech Twardowski
ANACONDA
ŚLADY MIASTA CZYLI JAK NAWZAJEM SIĘ ZŻERAMY
instalacja
28.03 - 18.04.2008


"Prawdę mówiąc,całe nasze życie jest tylko bajką,poznanie głupotą,pewność - opowiastką jednym słowem,cały ten świat to farsa i ustawiczna komedia."

Michel Foucault---------------------------

LECH TWARDOWSKI urodził się w 1952 r. w Brodnicy. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, w pracowni malarstwa prof. Zbigniewa Karpińskiego. W 1983 r. wyjechał do Paryża; w 1995 r. powrócił na stałe do Wrocławia. Uprawia malarstwo, instalacje i performance, współpracuje z muzykami, interesuje się przestrzenią teatralną. W latach 90 wraz z grupą artystów /m.in. E.Minciel, M.Harlender, U.Wilk, A.Jarodzki, K.Wałaszek/ zrealizował wiele spektakularnych akcji w przestrzeni miejskiej Wrocławia /m.in. malowanie Świdnickiej, Wieża malowana, Spadochrony/. Później realizował duży multimedialny projekt "Generator". W ub. roku Muzeum Narodowe w Poznaniu zorganizowało jego przekrojową wystawę monograficzną.

W swojej twórczości wykorzystuje różne techniki i media. Jego obrazy i obiekty znajdują się w Musée d'Art Moderne w Paryżu, Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Narodowym we Wrocławiu, w kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych oraz w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą.

_____________

(...) to jeden z najbardziej wyrazistych, najbardziej osobnych twórców we wrocławskim środowisku artystycznym. Jest malarzem, ale specyfika jego twórczej postawy skłania go do przyglądania się malarstwu z perspektywy innych form: instalacji, obiektów czy performance'ów. (...)

Marek Śnieciński, Jak staje się obraz