fot. m.j.&a.r.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

KZK Krew Z Kontaktu

WROCLAW STAMBUL TRACK

pokaz | koncert | screening | concert

10.06.2014 godz. 20:00 | wtorek

tuesday, 10 june 2014, 8:00 PM

wstęp wolny | admission freekzk – wrocław istambuł track – 2014 (projekt)

..próba przejścia z jednego stanu (WRO) w drugi (STAMBUŁ) z całym doświadczeniem codziennej drogi: ..dźwięk, obraz, ludzie, dzień, noc, granice, krajobrazy i 'sama droga' – jako stan w którym się znajdziemy.

..moment zwrotny to show w Stambule stymulowany drogą – improwizowana ścieżka dźwiękowa...
..powrót ze stanu drugiego w pierwszy, pokaże co przyniesie ten tygodniowy eksperyment...

..do działania zaprosiliśmy Ryszarda Borówkę (lira korbowa), który wystąpi w roli transu.
..jak zawsze postaramy się wejść we wspólną interakcję z otoczeniem i jak zwykle nie wiadomo co może się zdarzyć.

________________________

Krew z kontaktu to osobliwy dziwoląg. Pokraczny duet, który prócz dźwięku, obrazu, performensu, parateatralnej garderoby i niekończących się własnych monologów, czerpie inspirację z wielu źródeł życia codziennego i minionego. Powołany nie tylko z potrzeby chwili, czy przypadku, ale przede wszystkim na zamówienie kilku organizacji, ministerstw i departamentów; z Kołami gospodyń wiejskich na czele. Krew z kontaktu to inicjatywa odśrodkowa, systematyczna i unikatowa. Odśrodkowa - bo podobnie jak w fizyce zarządziły nią siły bezwładności, które potencjalnego odbiorcę ciosają i zaskakują znienacka. Systematyczna - bo mimo wyhamowań nigdy nie zawiesiła działalności i trwa w pogotowiu od prawie 10 lat. Wreszcie unikatowa bo łączy komizm z dramatyzmem, góry z morzem i pasteryzację z naturą - rzadko zabiera głos publicznie i nie straszy ilością wydawnictw. Zapał twórczy Krwi z kontaktu pochodzi zarówno z przebóstwienia jak i archiwalnych prognoz pogody. Natchnieniem są wahania wskaźników wydobywczych azbestu w Zimbabwe oraz jaskrawe krasnale ogrodowe. Duet KZK swoje muzy ma w każdej piwnicy, lodówce, trudno dostępnej skrytce czy pawlaczu. Wena przychodzi ze wszystkich kontynentów, galaktyk i atomów. Działalność Krwi z kontaktu w dużej mierze opiera się na persyflażu, parodii i pastiszu.

________________________

Projekt KZK - Wrocław Stambuł TRACK został zrealizowany w ramach wystawy Ro/Złączenia zorganizowanej przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu w Galerii Kuad w Stambule. Wystawa jest częścią obchodów 600-lecia nawiązania relacji dyplomatycznych między Polską a Turcją. (więcej informacji: http://rozlaczenia.wordpress.com).

Finał działania KZK będzie miał miejsce we Wrocławiu w Galerii ENTROPIA. Zapraszamy!
________________________