entropia | PROMOCJA 31 NUMERU RITY BAUM
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PROMOCJA 31 NUMERU RITY BAUM | RITA BAUM no 31 PROMO

zdarzenie | event

04.04.2014 godz. 21:00 | piątek

friday, 04 april 2014, 9:00 PM

wstęp wolny | admission freeo numerze:
..............

Nowy numer „Rity Baum” posiada podtytuł „Platforma kontroli” i jest odniesieniem do dwóch bohaterów tego wydania – Michela Houellebecqa i Williama S. Burroughsa, których odnajdziemy na trzech (sic!) okładkach zaprojektowanych w niepowtarzalnym stylu przez Darka Orwata.

Niewątpliwym wydarzeniem jest po raz pierwszy w Polsce publikowany esej Houellebecqa pt. „Zostać przy życiu (metoda)” w przekładzie Andrzeja Wasilewskiego. Dla miłośników talentu francuskiego pisarza także recenzja filmu „Porwanie Michela Houellebecqa”.

William S. Burroughs, którego setną rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku, reprezentowany jest przez artykuły poświęcone jego metodzie pisania („Burroughs w praktyce” Fumosa Fumowicza) lub wykorzystujące ją w praktyce – jak w tekście Andrzeja Ficowskiego.

O jeszcze gorących wydarzeniach w Kijowie przypomni nam artykuł Jarosława Minkina i Ganny Ostafijczuk, a w dziale prozy znajdziemy m.in. „Punkówę” słynnego Rodolfo Fogwilla (po raz pierwszy w Polsce, w tłumaczeniu Tomasza Pindela) i nową prozę Kaspera Bajona.

W części wizualnej „Revisited” galerii Entropia, która prezentuje pierwsze lata swojej działalności, fotoreportaż z Palestyny Sławka Rzewuskiego oraz bogaty zbiór portretów Tomasza Bohajedyna (jego autorstwa m.in. Houellebecq, Burrouhgs, Fogwill).

o promocji:
..............

Premiera numeru odbędzie się w zaprzyjaźnionej z Ritą galerii Entropia, w której usłyszymy set didżejski jednego z autorów numeru, Fumosa Fumowicza. W holu kamienicy odbędzie się prezentacja ROWERU MIEJSKIEGO RITY BAUM – delikatnego mechanizmu, którym porusza się legendarna mieszkanka Wrocławia. W czasie promocji na rowerze można będzie zrobić rundkę, po czym zostanie on przekazany Wrocławskiej Fundacji Filmowej, która jako pierwsza będzie używać tego pojazdu. O dalszych losach roweru Rity będziemy informować na bieżąco.

[redakcja rb]

..............

W 31 numerze Rity Baum znajdziecie kilkustronnicową wrzutkę Galerii pt. Entropia / revisited, taki "skok w przeszłość", migawki z pierwszych lat działalności, mentalna teleportacja w epokę czarno-białej, analogowej dokumentacji, ręcznie robionych plakatów, letrasetowych i szablonowych kolaży... Wielkie dzięki dla redakcji RB za zaproszenie! Praca nad tym skompresowanym wyborem odsloniła ogrom archeologicznych - i nie tylko - możliwości.... [M.J.]