entropia | DZIWNE PRZYCIĄGANIA
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

XIX spotkanie autorskie Szczyt Formy

Iza Tarasewicz

DZIWNE PRZYCIĄGANIA

13.01.2014 godz. 19:00 | poniedziałek

monday, 13 january 2014, 7:00 PM

wstęp wolny | admission freeXIX spotkanie autorskie z cyklu Szczyt Formy
prowadzenie: Roland Grabkowski

_________

Iza Tarasewicz. Rzeźbiarka, rysowniczka, performerka. Urodziła się w 1981 roku i wychowała w małej wsi niedaleko Białegostoku. Ukończyła Wydział Rzeźby i Działań Przestrzennych ASP w Poznaniu. Zrealizowała liczne wystawy indywidualne i zbiorowe. Uczestniczyła w pobytach rezydencyjnych w Art Villa Garikula w Gruzji, Air Laboratory CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, Capacete Entretenimentos w Rio de Janeiro i Künstlerhaus Bethanien w Berlinie.
_________

Są sytuacje zjawiskowe, których nie sposób określić i ocenić. Nazywam je „śliskimi”, bo wymykającymi się percepcji. Bardziej je odczuwamy, a najczęściej stajemy bezradnie, jakby w paraliżu biernie przeżywając. [Moje prace] dotyczą niemożliwości wyznaczenia granicy między zabawą a sytuacją zagrożenia, miłością a zniewoleniem, oprawcą a ofiarą. … Wprowadzają w trudny świat zasad moralnych i trudności obrania własnej pozycji w obliczu bezpośredniego kontaktu z sytuacją dwuznaczną. Z tego punktu widzenia nasze rozterki sprawiają, że jesteśmy ulepieni z JEDNEJ gliny.

_________

Szczyt Formy to cykl otwartych spotkań autorskich z uznanymi artystami młodego i średniego pokolenia, zajmującymi się szeroko pojętymi działaniami przestrzennymi. Cykl ten jest wspólną inicjatywą Koła Naukowego Forma przy Katedrze Rzeźby ASP we Wrocławiu oraz Galerii Entropia. Spotkania pomyślane są jako autorskie prezentacje dające artystom możliwość bezpośredniego przedstawienia swojej sztuki bez żadnej mediacji, studentom zaś (i reszcie publiczności) osobistego kontaktu z artystami, a także zapoznania się z żywym procesem twórczym czy problemami istnienia na współczesnym rynku sztuki.

Koordynacja cyklu: Karolina Freino