entropia | When Attitudes Become Form
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

audio_entropia_013

Paweł Kulczyński

When Attitudes Become Form | WHEN ATTITUDES BECOME FORM

5.04.2013 | piątek | godz.18.30

wstęp wolny | admission freeSangoplasmo i Galeria Entropia prezentują:

________________

1/
audio_entropia_013
Paweł Kulczyński
When Attitudes Become Form

Galeria Entropia 5.04.2013 (piątek) | godz. 18:30 | wstęp wolny

Sednem cyklu When Attitudes Become Form jest sposób tworzenia i odbierania muzyki eksperymentalnej. Na metodę składa się szereg mglistych, niezdefiniowanych i potencjalnych ograniczeń formalnych zależnych od konkretnej iteracji projektu, zespół specyficznych utrudnień lub stymulacji twórcy i słuchacza. Nawarstwienie niezdeterminowanych parametrów umożliwić ma rzeczywiste odkrywanie nowych terytoriów dźwięku w skali mikro, jego struktury w czasie i obecności w przestrzeni.
Pierwszą realizacją w ramach When Attitudes Become Form była sesja nagraniowa w potężnym, dziesięciopiętrowym betonowym silosie dawnej cementowni w Będzinie. Instrumentarium stanowił zbudowany przez artystę analogowy syntezator modularny oraz sam budynek, oferujący monumentalny pogłos. Nagranie odbyło się na przekór wielu przeszkodom, dopiero za trzecim razem, i jest efektem mozolnego wysiłku, w tym wielokrotnego noszenia ciężkiego sprzętu pośród rumowiska starej fabryki. Po drodze przydarzył się pożar generatora prądu, zatrzymanie artysty wraz z osobami towarzyszącymi przez ochronę obiektu i rzęsisty deszcz. Zakończona sukcesem trzecia próba miała miejsce wczesnym rankiem, po dwóch miesiącach od pierwszej porażki. Końcowy efekt w postaci płyty będzie dostępny już niebawem.

http://tropajn.com/sound/release/item/119-when-attitudes-become-form
________________

AudioEntropia / dźwięk w galerii


AudioEntropia to przestrzeń przeznaczona do działań, których podstawowym elementem jest dźwięk. Dźwięk wieloznaczny, przecinający różne media, dostępny w działaniu, geście lub instalacji. Jego granicę określa nasza wyobraźnia i prawa fizyki.

archiwum
http://www.entropia.art.pl/view_project.php?id=5

________________

2/
Wilhelm Bras
Druga Fala (ex-Falanster)
05.04.2013 (piątek) | godz. 20:00 | bilety: 10zł

Pod pseudonimem Wilhelm Bras kryje się śląski eksperymentator Paweł Kulczyński, postać szeroko znana w wąskich kręgach miłośników brzmień ekstremalnych, autor niebanalnych koncertów plenerowych oraz instalacji dźwiękowych, jak też zapalony budowniczy instrumentów analogowych. Tym razem artysta zdecydował się przekuć swe niszowe doświadczenia w nieco bardziej przystępną i zrytmizowaną formę, zachowując jednak charakterystyczny dla siebie pazur i wybujałe, choć surowe brzmienia. Pojawienie się repetytywnych sekwencji uchyla furtkę do organicznego świata sprężystych hałasów, karkołomnych wolt i zgrzytów, zaprzęgniętych do ostrej, często densflorowej jazdy. Poza miarowością metrum niewiele się jednak powtarza, każdy takt ma swoje niuanse, ozdobniki i cyzelowania rodem z czeluści algorytmów generatywnych. Glitch zderza się tu z noisem, techno z funkiem, a wszystko spojone jest wyrazistym brzmieniem rozgrzanego do czerwoności modularnego syntezatora analogowego, który jednak zamiast ciepła przynosi soniczny terror.
Album zatytułowany Wordless Songs by the Electric Fire ukazał się w lutym nakładem Mik.Musik.

http://wilhelmbras.com/


DJ Czarny Latawiec

Krytyk, kurator, cyklista; Sonorystyczny plądrofonista, dźwiękowy imperialista. Jego didżejskie miksy, równie kolorowe, co płyty z których gra, to wyraz zadumy nad ponadczasowością rytmu Czarnego Lądu i mocą nierównomiernie temperowanych strojeń.

http://www.cantiilluminati.blogspot.com/