entropia | I hear them. Of course, maybe you don't hear them. Maybe you didn't know that was music.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

XVII spotkanie autorskie z cyklu Szczyt Formy

Katarzyna Krakowiak

I hear them. Of course, maybe you don't hear them. Maybe you didn't know that was music.
Maybe you thought music was words without music.*

11.01.2013 godz. 19:00 | piątek

friday, 11 january 2013, 7:00 PM

wstęp wolny | admission freeprowadzenie spotkania: Ewelina Palkowska

______

Zdjęcie 1 - Katarzyna Krakowiak, OilFields, 2011

"Zdjecie 2 przedstawia ścianę z Pawilonu Polskiego w Wenecji, a kreski wyryte w scianie - dni montażu pracy. Każdego dnia robłlam jedną... " [K.K.]_______

I hear them. Of course, maybe you don't hear them. Maybe you didn't know that was music. Maybe you thought music was words without music.*

Ja je słyszę. Oczywiście, może wy nie słyszycie. Może nie wiedzieliście, że to muzyka. Może myśleliście, że muzyka to słowa bez muzyki.


* Morton Feldman essays

_______


Katarzyna Krakowiak. Urodzona w 1980 roku, mieszka i pracuje w Gdańsku. Zajmuje się rzeźbą i architekturą przy użyciu wielu mediów komunikacyjnych, przede wszystkim dźwięku. W roku 2006 otrzymała dyplom w ASP w Poznaniu w Pracowni Transplantacji Rzeźby pod kierunkiem prof. Mirosława Bałki, którego asystentką stażystką była w latach 2004–2007. W 2012 roku otrzymała specjalne wyróżnienie za solową wystawę Making the walls quake as if they were dilating with the secret knowledge of great powers w Pawilonie Polskim na 13. Międzynarodowej Wystawie Architektury — la Biennale di Venezia. W tym samym roku nominowana do Paszportów Polityki. W 2007 roku odbyła staż w Architecture Foundation w Londynie. Od 2011 roku wykłada w Pracowni Projektowania Wnętrz Miejskich (Wydział Architektury Wnętrz) w ASP w Gdańsku (współpracuje z Jackiem Dominiczakiem).

Odbieram świat jako fale i ich wibracje. Pomyślałam kiedyś: świat buduje światło, światło to fala, wibracje fal to dźwięk. (...) Mam potrzebę wielkich gestów, gestów wykonanych po mistrzowsku (...) Właśnie to mnie pociąga w dźwięku: monumentalizm, który jest pozbawiony ciężaru. Dlatego mówię dźwiękiem o architekturze.

_______

Szczyt Formy to cykl otwartych spotkań autorskich z uznanymi artystami młodego i średniego pokolenia, zajmującymi się szeroko pojętymi działaniami przestrzennymi. Cykl ten jest wspólną inicjatywą Koła Naukowego Forma przy Katedrze Rzeźby ASP we Wrocławiu oraz Galerii Entropia. Spotkania pomyślane są jako autorskie prezentacje dające artystom możliwość bezpośredniego przedstawienia swojej sztuki bez żadnej mediacji, studentom zaś (i reszcie publiczności) osobistego kontaktu z artystami, a także zapoznania się z żywym procesem twórczym czy problemami istnienia na współczesnym rynku sztuki.

Koordynacja cyklu: Karolina Freino