entropia | TO CHYBA NIE TU
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Marcin Fajfruk

TO CHYBA NIE TU

malarstwo | obiekty | instalacja

15.11 - 02.12.2011

otwarcie: 15.11.2011 godz. 18:00 | wtorek

opening: tuesday, 15 november 2011, 6 PM

wstęp wolny | admission freeMarcin Fajfruk /ur. 1978/ , absolwent Instytutu Sztuki i Kultury Plastycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zajmuje się tworzeniem instalacji, obiektów i realizacji intermedialnych, a także malarstwem i grafiką.

Motywem przewodnim projektu i wystawy "To chyba nie tu" jest przestrzenny znak domu, rozpoznawalna ikona zarówno w systemach indentyfikacji wizualnej, jak i w wymiarze symbolicznym. Jest ona punktem wyjścia, swoistym artefaktem początku - lokalizacji.

Dla artysty znak ten kumuluje swojego rodzaju obsesję pokoleniową związaną z poszukiwaniem tożsamości i swojego miejsca - generacji skazanej na mobilność, doświadczenia wspólnego wielu młodym ludziom zmuszonym do bycia nomadami współczesnej cywilizacji. Dom jest także konkretem, dobrem konsumpcyjnym. W reklamie - na wyciągnięcie ręki, w rzeczywistości - dostępnym nielicznym.

Projekt łączy różne media - malarstwo, obiekty, formy przestrzenne. Autor konstruuje z metalowych prętów architekturę abstrakcyjnej przestrzeni mieszkalnej, a jednocześnie rodzaj klatki, używa też gotowych obiektów jak np. wózek na zakupy z hipermarketu, który przeistacza w swoisty "mobilhome".