entropia | AUDIO_POLE

Monochord-muzyka sfer przedstawiona przez R.Fludda w  encyklopedii Utriusque cosmi, historia...1617

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

audio_entropia_011

AUDIO_POLE | AUDIO_FIELD

pokazy | instalacja dźwiękowa | screenings | sound installation

10.06.2011 godz. 20:00 | piątek

friday, 10 june 2011, 8:00 PM

wstęp wolny | admission freerycina: "Monochord-muzyka sfer" przedstawiona przez R.Fludda w  encyklopedii Utriusque cosmi, historia...1617Galeria Entropia i Wyższe Studium Fotografii afa
zapraszają na jedenastą odsłonę cyklu AudioEntropia

idź na spacer / znajdź dźwięk / przygotuj się / zacznijcie grać

Audio-pole to próba zestrojenia własnego dźwięku (instrumentu, obiektu, własnego ciała) z zastanym w plenerze krajobrazem dźwiękowym. Dokumentacją tych starań, będzie seria statycznych ujęć filmowych, w których dźwięk krajobrazu i dźwięk do niego dodany wyznaczą właściwy kadr.

Projekt jest częścią pleneru fotograficznego studentów Wyższego Studium Fotograficznego AFA. Jego realizacja odbywa się w pracowni Nowych Mediów, prowadzonej przez Macieja Bączyka.

_______________________

AudioEntropia to przestrzeń przeznaczona dla działań, których podstawowym elementem jest dźwięk. Dźwięk wieloznaczny, przecinający różne media, dostępny w działaniu, geście lub instalacji. Jego granicę określa nasza wyobraźnia i prawa fizyki.

informacje i archiwum projektu
http://www.entropia.art.pl/view_project.php?id=5

_______________________

Maciej Bączyk

Absolwent Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmuje się muzyką, video i innymi działaniami w obszarze sztuki i poza nią. Jest pomysłodawcą i koordynatorem projektu "Niewidzialna mapa Wrocławia", pierwszego przewodnika po Wrocławiu stworzonego przez ludzi niewidzących. Od 1998 roku zajmuje się czynnie muzyką. Współtworzył zespoły AGD i ROBOTOBIBOK, aktualnie gra w zespole MAŁE INSTRUMENTY.
Od kilku lat współpracuje z Galerią Entropia m.in. w ramach projektu Audio_Entropia. Wraz z Pawłem Romańczukiem jest współautorem dźwiękowej instalacij na 6 "balonów" fermentującego wina i instrumenty elektroakustyczne, która była prezentowana w Galerii Entropia oraz w ramach projektu MAKNITE w Budapeszcie.