entropia | DZIECIĘCA WYTWÓRNIA FILMOWA PRZEDSTAWIA! nowe filmy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

DZIECIĘCA WYTWÓRNIA FILMOWA PRZEDSTAWIA! nowe filmy | CHILDREN'S FILM FACTORY PRESENTS! new film releases

wstęp wolny | admission freeWszystkie filmy zrealizowane są w tradycyjnej technice animacji poklatkowej /film lalkowy, plastelina, wycinanka, rysunek/, posiadają oryginalne scieżki dzwiękowe skomponowane przez wrocławską grupę Małe Instrumenty. Powstały pod opieką artystyczną i techniczną Alicji i Mariusza Jodków prowadzących od wielu lat warsztaty filmu animowanego w Galerii Entropia.

więcej nt. DWF:
http://www.entropia.art.pl/_old/DWF/Warsztaty2.htm
http://www.entropia.art.pl/_old/DWF/DWFstory.htm

All films are made in traditional "frame by frame, stop motion" animation technique: puppet, cut out, clay and drawing animation. Original soundtrack by MAŁE INSTRUMENTY. Artistic and technical supervision: Alicja & Mariusz Jodko/ Entropia Gallery.

About Children's Film Factory workshop:
http://www.entropia.art.pl/_old/DWF/DWFstoryEnglish.htm

__________________WOJNA ZŁOMIARZY | SCRAP RAIDERS, 2010, czas: 9'06''
autor: Mikołaj Golema

Scenariusz filmu podsunęło samo życie. Każdego dnia można zobaczyć, a także doświadczyć skutków dewastacji dokonywanej przez bezimiennych sprawców. Zniknięcia odcinków szyn i trakcji kolejowej, poręczy i klamek na klatkach schodowych często stanowią poważne utrudnienie lub zagrożenie życia. Bezrobotni i bezdomni tocząc zawziętą rywalizację o żelastwo będące źródłem ich utrzymania, sieją spustoszenie w otoczeniu. Ale drugą stroną medalu jest ich walka o przetrwanie.
Film zrealizowany w klasycznej technice lalkowej powstawał przez blisko cztery lata. Był to zarazem czas, który pozwolił autorowi w dojrzalszy sposób powiązać pierwotny zamysł filmu z odbserwacją życia codziennego i refleksją na temat funkcjonowania społeczeństwa.

Dzięki muzyce Małych Instrumentów ta socjologiczna miniatura zyskuje zaskakujący walor baletu obyczajowego.

__________________


MENU, 2011. czas: 3'30''
autor: Małgosia Popińska

Swobodna adaptacja bajki Ignacego Krasickiego "Mysz i kot" ukazująca prawdziwe znaczenie słowa "menu". Można w niej także zobaczyć parabolę niemożliwości pewnego rodzaju dialogu.

__________________


PRZERWA OBIADOWA | LUNCHTIME, 2011, czas: 2'50''
autor: Janek Popiński

Film o przesłaniu pacyfistycznym z przewrotnym humorem nawiązujący do dawnych obyczajów wojennnych.Na zakończonym 19.03.2011 16. Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2011 w Krakowie "Przerwa obiadowa" została wyróżniona nagrodą jury w kategorii filmu nieprofesjonalnego.

OFAFA To jedyny festiwal w Polsce poświęcony tylko i wyłącznie polskiemu, autorskiemu filmowi animowanemu. Jest corocznym podsumowaniem dorobku polskiej produkcji w tej dziedzinie.

__________________

Uroczych wakacji
życzy Dziecięca Wytwórnia Filmowa

Charming Holidays from Children's Film Factory

animacja | animation
Kaja & Nikola Chojniak, Agnieszka Popińska

opieka artystyczna | artistic supervision
Alicja Jodko

montaż | editing & sound design
Mariusz Jodko

czerwiec 2011 | June 2011