entropia | AKT MYŚLI JEST AKTEM SZTUKI
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

X Spotkanie autorskie z cyklu SZCZYT FORMY

Ewa Partum

AKT MYŚLI JEST AKTEM SZTUKI

spotkanie autorskie | pokaz | artist's talk | screening

26.10.2010 godz. 20:00 | wtorek

tuesday, 26 october 2010, 8:00 PM

wstęp wolny | admission freeprowadzenie: Żaneta KruszelnickaEwa Partum. Uważana za prekursorkę w dziedzinie sztuki konceptualnej, sztuki feministycznej, body artu, sztuki krytycznej. Jest autorką pierwszej udokumentowanej instalacji w otwartej przestrzeni w Polsce [„Obecność/Nieobecność“].
Do jej twórczości należą także akcje, performansy, obiekty, cykle fotografii, filmy, które sama autorka definiuje jako „kino tautologiczne“, jak również poezja wizualna i mail-art.
Istotę swojej twórczości artystka określa twierdzeniem: „akt myśli jest aktem sztuki”.
W latach 1972-77 prowadziła w Łodzi autorską galerię Adres, jedno z najważniejszych miejsc mail-artu i teorii sztuki. Od roku 1983 mieszka w Berlinie.

_________________________

Szczyt Formy to cykl otwartych spotkań autorskich z uznanymi artystami zajmującymi się szeroko pojętymi działaniami przestrzennymi. Jest wspólną inicjatywą Koła Naukowego Forma przy Katedrze Rzeźby ASP we Wrocławiu oraz Galerii Entropia. Spotkania pomyślane są jako autorskie prezentacje dające artystom możliwość bezpośredniego przedstawienia swojej sztuki bez żadnej mediacji, studentom zaś [i reszcie publiczności] osobistego kontaktu z artystami, a także zapoznania się z żywym procesem twórczym czy problemami istnienia na współczesnym rynku sztuki.


Koordynacja cyklu: Karolina Freino