entropia | DZIECIĘCA WYTWÓRNIA FILMOWA PRZEDSTAWIA...
 
 
 
 
 

Pokaz 16.06.2010 foto (c) M.J. galeria Entropia

 
 
 
 
 
 
 
 
 

DZIECIĘCA WYTWÓRNIA FILMOWA PRZEDSTAWIA... | CHILDREN'S FILM FACTORY PRESENTS

pokaz filmów | spotkanie | screenings | meeting

16.06.2010 godz. 20:00 | środa

wednesday, 16 june 2010, 8:00 PM

wstęp wolny | admission freeKolejny rok szkolny mija...
Galeria Entropia serdecznie zaprasza wszystkich wielbicieli animacji
na specjalną projekcję jedynych w swoim rodzaju filmów animowanych realizowanych przez dzieci na zajęciach warsztatowych Dziecięcej Wytwórni Filmowej.

W programie prócz ponadczasowych hitów DWF znajdą się także nowe filmy i rozmaite materiały, których realizację przerywamy na czas wakacji.

Gospodarzami pokazu będą dzieci tworzące filmy w DWF. Poczęstunek i napoje dla miłośników animacji w każdym wieku.
Zapraszamy dzieci i dorosłych!

Dziecięca Wytwórnia Filmowa to warsztat filmu animowanego dla dzieci w wieku szkoły podstawowej istniejący od 1985 roku i działający w Galerii Entropia we Wrocławiu. Jest to artystyczno-edukacyjny projekt Galerii i zarazem autorski projekt Alicji Jodko - założycielki, prowadzącej i opiekunki artystycznej DWF. Warsztat zapoznaje dzieci z rozmaitymi technikami animacji, najważniejszymi aspektami realizacji filmu, podstawami języka filmowego, a także z historią tego gatunku i dziełami artystów. Przede wszystkim jednak uczy i pomaga realizować filmy animowane oraz umożliwia dzieciom zaistnienie w roli twórców. Produkcje DWF były uhonorowane wieloma nagrodami na festiwalach krajowych (m.in. OFAFA w Krakowie, OKFA w Koninie, 1 MINUTA w Lesznie, OFFCINEMA w Poznaniu, REANIMACJA w Łodzi) i zagranicznych (m.in. ANIFEST w Treboniu/Czechy, KIDS FOR KIDS w Nikozji/Cypr, w Neapolu/Włochy, JUGENDMEDIENFESTIVAL w Berlinie/Niemcy, VIP - LISTEN UP! w Nowym Jorku/USA, MOSKIEWSKIE WAKACJE w Moskwie ), a także najwyższym wyróżnieniem w dziedzinie filmu nieprofesjonalnego - Złotym Medalem UNICA. Filmy DWF były wielokrotnie pokazywane w programie TVP Kultura oraz TV Kino Polska.

Więcej na temat DWF /historia, filmografia, wyróżnienia i nagrody/ na
stronie www:
http://www.entropia.art.pl/_old/DWF/Warsztaty2.htm