<<<

  Po niedawnym sukcesie w Berlinie , gdzie na festiwalu Młodych Mediów (Jugendmedienfestival) film Janka Popińskiego z DWF zdobył "Brązowego KLipa", przyszedł kolejny wielki sukces DWF. Podczas 25. MFF "Dozwolone do 21" w Tarnowie Dziecięca Wytwórnia Filmowa została uhonorowana najwyższym wyróżnieniem w dziedzinie filmu niezależnego - złotym medalem UNICA.


Dziecięca Wytwórnia Filmowa to warsztat filmu animowanego dla dzieci w wieku (głównie) szkoły podstawowej istniejący od 1985 roku, a działający we wrocławskiej Galerii Entropia. Jest to autorski projekt Alicji Jodko - założycielki, prowadzącej
i opiekuna artystycznego DWF.
DWF zapoznaje dzieci z rozmaitymi technikami animacji, najważniejszymi aspektami realizacji filmu, historią tego gatunku, dziełami artystycznego filmu animowanego, a także tak znamienitymi autorami polskiej animacji jak Piotr Dumała, Witold Giersz, Jerzy Kucia, którzy gościli w Galerii Entropia.

Jednak przede wszystkim na zajęciach warsztatowych powstają autorskie filmy młodziutkich twórców, które zostały uhonorowane wieloma nagrodami na festiwalach w Polsce i na świecie.
Filmy z Dziecięcej Wytwórni Filmowej są laureatami festiwali m.in. OFAFA w Krakowie,"1 MINUTA" w Lesznie, OKFA w Koninie, ANIFEST w Treboniu (Czechy), KIDS FOR KIDS w Nikozji (Cypr).

Galeria Entropia serdecznie zaprasza na projekcję zaskakujących, niepokornych, zabawnych i dających do myślenia filmów Dziecięcej Wytwórni Filmowej, podczas której zaprezentowane zostaną nie tylko wystrzałowe hity DWF, ale także rozmaite materiały, których realizację przerywamy na czas wakacji. Gospodarzami pokazu będą dzieci tworzące filmy w DWF. Najmłodsza autorka to sześcioletnia dziewczynka, najstarszy autor to czternastoletni chłopiec.

Więcej na temat DWF /historia, filmografia, wyróżnienia i nagrody/ na stronie
http://www.entropia.art.pl/DWF/Warsztaty2.htm