5 grudnia o 18.03 w Entropii

Kollegengruppe V3:
Tomasz Bajer
Andrzej Dudek-Dürer
Jerzy Kosałka

Spotkanie z artystami i prezentacja projektu:

Uwaga!
Jeśli nie kochasz sztuki współczesnej,
nie wierzysz, że w każdej sytuacji życiowej można odnaleźć coś cennego – to nie zrozumiesz prowokatywnych działań Kollegengruppe V3. Grudniowe spotkanie z artystami w galerii Entropia , pozwoli Ci przełamać własne ograniczenia i stereotypy. Pamiętaj: świat, sztuka i artyści nie muszą być takie, jak sobie wyobrażasz!
YAPPER jest ucieleśnieniem idei niezależnej, mobilnej galerii i alternatywnego kina z własnym źródłem zasilania i sprzętem nagłaśniającym, zrealizowanym wspólnie przez Tomasza Bajer i Jerzego Kosałkę oraz Andrzeja Dudka-Dürera, autora filmu i muzyki, w ramach międzynarodowego projektu Urban Potentials. W niedalekiej przyszłości YAPPER posłuży wielu twórcom jako swoisty Hyde Park – forum prezentacji różnorodnych postaw twórczych. Multimedialny obiekt przypomina kształtem olbrzymi głośnik, zwany w czasach totalitarnej propagandy szczekaczką, który wypełnia przestrzenie miejskie muzyką i projekcjami multimedialnymi. Publicznością YAPPERA są przechodnie, którzy w czasie trwania akcji powiązani zostają więzami psychicznymi i emocjonalnymi z artystami.
Drezdeńczycy skonfrontowani zostali już na przełomie września i października z działaniami grupy V3 i wzmocnili swój psychologiczny system immunologiczny, tworząc pozytywne reakcje emocjonalne będące antidotum na obecne problemy w relacjach między Polską i Niemcami oraz negatywne uwarunkowanie historyczne i społeczne.
V3 jest typową grupą zadaniową powołaną do urzeczywistnienia konkretnego celu. Artyści nigdy wcześniej nie współpracowali ze sobą. Pomimo różnych doświadczeń i postaw twórczych cechami łączącymi Andrzeja Dudka-Dürera, Jerzego Kosałkę i Tomasza Bajer są perfekcjonizm, pracowitość połączona z talentem i idealizm. Emocje są zaraźliwe, dlatego zapraszamy na spotkanie w Entropii!

Tekst: Jolanta Bielańska

 

 

TOMASZ BAJER
http://www.bajer_tomasz.free.art.pl/
Tworzy obiekty, rzeźby, instalacje, animacje, nie stroni od malarstwa. W jego twórczości zaobserwować można wpływy sztuki dadaistycznej (ready made) i konceptualnej. Tomasz Bajer interesuje się procesem tworzenia i zaburzenia tożsamości jednostki i większych społeczności oraz aspektem duchowości człowieka i jego rozdarcia pomiędzy tym, co metafizyczne i tym co materialne. Te obszary swoich zainteresowań umiejętnie łączy z kontekstem społeczno-politycznym komentowanych przez siebie zdarzeń i zjawisk

ANDRZEJ DUDEK-DÜRER
http://www.gnutella.pl/~adudurer/
Wierzy w reinkarnację, jest wcieleniem Albrechta DÜRERA. Zajmuje się performance, komponowaniem muzyki, instalacją, video, grafiką, malarstwem, fotografią, rzeźbą, environment, budową instrumentów metafizycznych, działalnością metafizyczno - telepatyczną, antypoezją oraz innymi formami wypowiedzi. Od 1969 roku realizuje life performance Sztuka Butów - Sztuka Spodni - Sztuka Andrzeja Dudka – Dürera /żywa rzeźba/ w Miejscach w Których się Pojawia...

JERZY KOSAŁKA
http://www.kosalka.art.pl/
Tworzy obiekty, instalacje, assemblage, fotografię. Za pomocą groteski i ciepłego humoru komentuje absurdy życia politycznego i społecznego. Wprowadza do monotonnej dziś sztuki polskiej element lekkości i dystansu do siebie oraz otaczającej go rzeczywistości, cecha ta zbliża go bardziej do języka współczesnych czeskich artystów aniżeli do przedstawicieli polskiej sztuki krytycznej. Współzałożyciel legendarnej wrocławskiej grupy Luxus. Prowadzi wykłady ze sztuki współczesnej na Uniwersytecie Wrocławskim.

http://www.urban-potentials.org/

<<<