<<<

 

SEE
" jeśli coś widzisz zgłoś to do ambasady"

States of Emergency Embassy / Ambasada Stanów Wyjątkowych to online i fizyczna infrastruktura, której odsłona odbędzie sie w galerii Entropia dnia 10. 03.2006 o godz. 18.

SEE zajmuje się szpiegostwem w przestrzeni danych i kodów w sieci WWW i dostarczarcza ramę do dyskusji na temat problemu dominacji i zagrożenia w złożonych środowiskach miejskich. Ambasada z  siedziba przy ulicy Rzeźniczej 4 świadczy usługi konsularne i organizuje kursy kryptografii i dekodowania.

Projekt SEE oparty jest na prototypowym oprogramowaniu i elastycznej bazie danych Float, które autor projektu Robert B. Lisek stworzył w Nowym Yorku przy współudziale Harvestwork Center for New Media Art i Lower Manhattan Cultural Council.
Jest to kontynuacja cyklu akcji wykonanych w centrum Manhattanu i na Wall Street , które skupione były wokół problemów cięcia i kontroli przestrzeni danych, systemów zapór, dyskretnych form nacisku medialnego i War Street jako symbolu amerykanskiej dominacji ekonomicznej.

Szczegóły doczycące projektu SEE można było poznać 17. 03.2006 w galerii Entropia gdzie odbył się wykład "Hacktywizm, media taktyczne, nowe strategie w sztuce współczesnej" i prezentacja prac wybranych twórców z nowojorskiej i europejskiej sceny cyfrowej współpracujacych z Fundamental Research Lab (http://www.fundamentalresearch.org) takich jak Cory Arcangel, Max Moshwitzer oraz grup 010010110101101.ORG i Ubermorgen.

------------
Robert B. LISEK
jest artystą, matematykiem i założycielem FUNDAMENTAL RESEARCH LAB; zaangażowanym w wiele projektów skupionych wokół alternatywnych strategii w sztuce i w sztucznej inteligencji. Jego projekty zawieraja między innymi FLOAT- Lower Manhattan Culture Council, New York; WWAI- Siggraph05, Los Angeles; Falsecodes - Red Gate Gallery & Planetary Collegium, Beijing; FLEXTEXT- CiberArt Bilbao, Medi@terra - Byzantine Museum, Athens, RunMe - Moscow, FLEXTEXT – ACA Media Festival, Tokyo; STACK – ISEA 02, Nagoya ; SSSPEAR –17th Meridian, WRO Center for Media Arts, Wroclaw.