Karolina Freino - od 1998 roku studentka rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, w pracowni prof. Leona Podsiadłego, w 2002 roku - studentka w ramach wymiany stypendialnej w Edinburgh College of Art (School of Sculpture) w Szkocji. Zajmuje się rzeźbą, instalacją, rysunkiem, fotografią.
Praca "bioGRAfia" jest pracą dyplomową, której ważną właściwością jest to, iż pełnię znaczenia osiąga dopiero przy aktywnym (w dosłownym sensie tego słowa) odbiorze przez widzów.

Zestaw do gry zawiera:

- planszę do gry składającą się z 50 pól pustych, 50 pól oznaczonych pismem Braille'a oraz 100 pól uzupełniających, które przy każdym rozłożeniu planszy można w dowolny sposób komponować,
- kostkę do rzucania,
- stempel do wytłaczania odbitek,
- papier do wytłaczania odbitek.

Gra nie posiada początku ani końca. Właściwie posiada początek i koniec tam, gdzie umieści go sam gracz. Nie ma też wytyczonej trasy, poruszanie się po planszy jest całkowicie dowolne. Jedynym ograniczeniem jest liczba pól do przejścia wyznaczona rzutem kostki każdorazowo przed ruchem. Po planszy należy poruszać się bez obuwia.
W grze może brać udział dowolna ilość graczy.
Na każdym polu, na którym gracz stoi, możliwe jest wykonanie tłoczonej odbitki. Można tego dokonać przy pomocy własnych stóp lub użyć w tym celu stempla zawartego w zestawie. Po przejściu całej trasy gracz posiadać będzie zatem zapis pokonanej drogi (bioGRAfię), który staje się jego własnością.
<<<

wiecej >>>