SUPER KOLEKCJA'80
W moich obrazach poruszam tematy związane z dynamiką , kondycją fizyczną, cielesnością i zdrowiem. Wizerunki i pojęcia czerpiąc ze świata współczesnej pop-kultury.
Przedmioty które maluję to rekwizyty związane z różnymi fazami życia - od dzieciństwa do starości-symbolizują kondycję fizyczną lub jej brak. Wybrane przedmioty umieszczam na białym neutralnym tle. Te przedmioty to 'protezy' wymyślone specjalnie dla ludzi, służą im i bardzo wiele o ludziach mówią. Te przedmioty znalazły się w cyklu 'Maszyny', który prezentowałam min. na 'look at me' w Krakowie, w CSW, w 'Zakręcie' w Warszawie.

 <<<
Teraz postanowiłam skupić się przede wszystkim na sobie i wybrać te, które mnie ukształowały, bo uważam, że to przedmioty od samego początku kształtują człowieka. Bardzo często nie zastanawiamy się nad nimi, porzucamy jedne dla drugich. Żadne z nich nie są lepsze od innych, mogą być jedynie bardziej ukochane przez nas. Mają swoje indywidualne cechy, imiona: Jacuś (to ta lalka - chłopczyk z żółtymi włoskami) ma pomalowane i uszyte przeze mnie ubranko, Niuniusiowi poobgryzałam palce - dzięki temu jest bardziej oswojony.

Magda Bielesz
Od 1997 r. - studentka Wydziału Malarstwa na warszawskiej ASP
Od 1998 - 2002 r. - w Gościnnej Pracowni Malarstwa prof. Leona Tarasewicza

więcej: www.magdabielesz.art.pl

Wybrałam te przedmioty, które mówią o jakichś wydarzeniach. Przemieszałam je z autoportretami z mojego wczesnego dzieciństwa. Całość to taka moja Super Kolekcja myślę, że każdy taką ma.

Ja odmalowałam swoją.

strona w trakcie...